Akademia Umysłu

Program Pamięć od Akedemii Umysłu

sierpnia 25, 2016,0 Komentarze


Zakupy, PIN, numery telefonów, imieniny, data wizyty u lekarza … to tylko niektóre fakty o których trzeba pamiętać. Jako mama muszę dużo zapamiętywać i być taką podręczną pamięcią dla członków mojej rodziny. Obowiązków jest sporo, a nie zawsze chce się zapisywać wszystko na kartce, czasami też po prostu nie wypada. Co więc zrobić aby pamiętać lepiej, sprawniej i szybciej? Odpowiedź jest prosta. Trzeba ćwiczyć pamięć w każdym wieku. I tutaj z pomocą po raz kolejny przychodzi mi wydawnictwo Akademia Umysłu ze swoim programem o nazwie Pamięć.


Program Pamięć został stworzony z wykorzystaniem najnowszych metod, techniki oraz systemów trenowania pamięci.Dzięki ćwiczeniom można zwiększyć swoją zdolność do zapamiętywania różnych tekstów, znaków, liczb, obrazów czy nawet sytuacji, a nie ulega też wątpliwości, że z wiekiem zdolności do zapamiętywania określonych zdarzeń przez dłuższy czas ulega osłabieniu.

 Program składa się z dwóch części i zawiera kilkanaście ćwiczeń. Programy z serii Akademia Umysłu uzyskały pozytywne opinie oraz rekomendacje psychologów, ekspertów, którzy na co dzień zajmują się rozwojem umysłu i mnemotechnikami.

Dodatkowo zostały zastosowane różne poziomy trudności, dostosowane do wieku oraz umiejętności osoby ćwiczącej. Z programu oprócz mnie mogą korzystać inni członkowie mojej rodziny. Podoba mi się to, że zadania są bardzo życiowe, a nie jakieś abstrakcyjne czy zupełnie oderwane od rzeczywistości. Do programu powrócę z przyjemnością w zimowe wieczory, gdyż nie tylko mogę doskonalić swoją pamięć ale również świetnie się przy tym bawić. 

Teraz na stronie wydawnictwa istnieje możliwość zapisania się na bezpłatny kurs Maraton Umysłu.

Przeczytaj także o: