co kupić niemowlakowi

Piasek kinetyczny - opinie

09:52:00,7 Komentarze

piasek kinetyczny budowla

Piasek kinetyczny to nie taki sobie zwykły piasek, jakiego pełno na podwórku czy w piaskownicy. On jest magiczny... a zabawa nim sprawia niesamowitą frajdę. Zapraszam na naszą krótką recenzję kinetycznego piasku, w której przedstawie nasze opinie na jego temat.

Po co nam piasek?

Moje dzieci uwielbiają zabawę w piaskownicy, do tego stopnia, że nie chcą wracać do domu. Zaczęłam się zastanawiać nad tym, co zrobić żeby mieć piaskownicę właśnie tam, aby mogły się bawić również kiedy pada deszcz i nie możemy nigdzie wyjść. Wiem, że  niejedna perfekcyjna Pani Domu czytając to kręci nosem, bo kto będzie sprzątał ten kochany piasek. A wiadomo sprzątanie piasku to jak walka z wiatrakami. Idealnym rozwiązaniem dla nas okazał się piasek kinetyczny, którym można bez przeszkód bawić się również w domu. 


Co to jest piasek kinetyczny?

Piasek posiada szczególne właściwości... Jakie? Otóż drobinki piasku przyciągają się do siebie, a nie rozsypują bezwładnie, dzięki temu budowanie wymarzonych konstrukcji jest dużo łatwiejsze. Piasek w swojej konsystencji przypomina ciastolinę, z tym, że jest bardziej sypki. Piasek nigdy nie wysycha i nie wymaga użycia wody. Co więcej możemy być pewni, że nasze babki z piasku zawsze wyjdą idealnie. Brzmi wspaniale!

Pomyślałam więc, że taki piasek jest właśnie tym czego szukamy. Nasz zestaw pochodzi ze sklepu Dobre Ceny. Mają tam naprawdę duży wybór różnych zestawów i cena jest dość przystępna nawet ok. 19,99 za 1kg piasku + foremki. Piasek dostępny jest w różnych kolorach, od tego najbardziej naturalnego po niebieski czy nawet różowy.  Nasz zestaw zawiera foremki, dzięki którym tworzymy najróżniejsze zwierzęta czy budowlę, w tym idealny zamek z piasku. Po skończonej zabawie piasek możemy wygodnie przechowywać z plastikowym pudełku. Polecam również piasek kinetyczny w zestawie do budowy zamków, zawiera potrzebne foremki budowlane, w tym walec, nożyk do karwingu oraz dużą kuwetę na piasek, która jest widoczna na naszych zdjęciach.

Piasek kinetyczny - nasze opinie

Po zabawie piaskiem kinetycznym zmieniłam swoją opinię na temat piasku (czytaj piachu). Dzięki swoim właściwościom kinetycznym jest dużo łatwiejszy do sprzątania niż zwykły piasek. Choć nie oszukujmy się sprzątać trzeba, więc najlepiej wybrać do zabawy duży blat, który łatwo się ściera czy śliską podłogę. Kilka ruchów wilgotnymi chusteczkami i bałagan posprzątany. 


Piasek niesamowicie rozwija kreatywność u dzieci. Możemy z nim zrobić naprawdę wszystko, dzięki foremkom, które są w zestawie oraz naszej pomysłowości. Piasek jest świetną okazją do wspólnej zabawy rodziców z dziećmi. Nam udało się zrobić zamek. To nasz pierwszy zamek i jestem pewna, że wkrótce dojdziemy do perfekcji. Piaskiem możemy bawić się wszędzie w domu, w przedszkolu, na działce. Nic tak naprawdę nas nie ogranicza.

U nas piasek kinetyczny spisał się na piątkę i uzyskał pozytywną opinię, oczywiście moją i dzieci:)

[full_width]

Przeczytaj także o:

7 komentarzy:

 1. Paulina Fidala21 czerwca 2016 12:34

  oOOoo ale kolor....*.* moja Ryba za mała, ale gdy podrośnie to chętnie się zaopatrzymy w takie cudo. Chyba my jako rodzice mamy większą radochę z zabawek niż nasza Pchełka. A widok uciechy z zabawki...bezcenny.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak to prawda zabawa takim piaskiem kinetycznym jest świetna, i też się czasem zastanawiam kto się bardziej cieszy z nowej zabawki, moje dzieci czy ja, że coś fajnego odkryłam w dobrej cenie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sylwia Polasik21 czerwca 2016 13:32

  Od ilu lat ? Mc ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Co prawda na pudełku jest oznaczenie, że od 3 lat, ale to ze względu na ryzyko połknięcia piasku przez mniejsze dzieci. Pod okiem rodzicu myślę, że spokojnie mogło by się bawić mniejsze dziecko.

  OdpowiedzUsuń
 5. czy po 6 miesiącach ma ciągle taką samą "jakość"?

  OdpowiedzUsuń
 6. moim zdaniem piasek kinetyczny jest super :) sama chętnie pomagam dzieciakom w robieniu zamków i babek ;) do tej pory w domu budowały tylko wieże z klocków, a tak maja alternatywę ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piasek kinetyczny jest świetny! :) Zamówiłem inny zestaw z tej samej strony i muszę gorąco polecić, córa bawi się już drugi miesiąc i piasek dalej ma swoją jakość

  OdpowiedzUsuń