Ubezpieczenie szkolne

ubezpieczenie szkolne

Gry online dla 4 latka


Dzieci już od najmłodszych lat korzystają z technologii mobilnych. Intuicyjnie używają tabletów, telefonów – przesuwając palcami, dotykając czy oglądając.  Tak naprawdę nie da się wykluczyć technologii z życia dziecka, gdyż stanowi ona jego nierozerwalną część. Warto więc wykorzystać ją do rozwoju i poznawania świata. Gry online już nawet dla 4 – latka mogą okazać się świetną pomocą edukacyjną, zwłaszcza gdy chcemy, aby dziecko uczyło się poprzez zabawę.Jakie gry online dla czterolatka?


W sieci znajdziemy bardzo wiele różnych portali udostępniających gry dla dzieci, nie wszystkie będą jednak tak samo wartościowe. Część będzie opierała się tylko i wyłącznie na wykonywaniu prostych czynności przy użyciu klawiatury, tak naprawdę nie angażując intelektualnie dziecka. Owszem dziecko będzie jakoś spędzało czas, ale nic z tego nie wyniesie.  Możemy wybrać jednak bardziej wartościowe strony, które będą zawierały gry i quizy, rozwijające całą gamę umiejętności, od spostrzegawczości, kojarzenia, zapamiętywania  aż po skomplikowane  działania matematyczne.

Jedną z ciekawych platform edukacyjnych dla dzieci jest www.squla.pl, która obejmuje prawie 40 tys. różnych zadań, quizów, gier o zróżnicowanych poziomach trudności. W bazie znajdują się gry przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym - czterolatków, pięciolatków, jak i uczniów klas od 1 do 6 szkoły podstawowej.


Jeśli chcemy, aby nasze dziecko uczyło się, utrwalało materiał szkolny i przede wszystkim świetnie się bawiło, to Squla jest idealna. Pozwala już dziecku czteroletniemu poznawać materiał szkolny z różnych przedmiotów tj. matematyka, przyroda, język polski, język angielski, język niemiecki, muzyka, zajęcia techniczne, plastyka, a nawet historia i społeczeństwo. 


Bezpieczeństwo przede wszystkim


Większość specjalistów przestrzega rodziców przed grami, które zawierają przemoc bądź treści niedostosowane do wieku dziecka. Rodzic bardzo często nie zdaje sobie sprawy z tego,  w jaki sposób bawi się jego dziecko. Kontrola rodzicielska, zwłaszcza na wczesnych etapach życia społecznego dziecka jest bardzo ważna, dlatego warto o tym pamiętać. Squla umożliwia dyskretne i przede wszystkim darmowe monitorowanie postępów dziecka. Rodzic otrzymuje dostęp do konta rodzicielskiego i może sprawdzać aktywność swojego dziecka. Co ważne, otrzymuje informację, z czym dziecko ma problem i nad czym warto jeszcze popracować. Przed rejestracją, rodzic może skorzystać z wersji demo, aby sprawdzić funkcjonalność platformy i poszczególnych gier.Gry dla dzieci na telefon


Squla to również aplikacja na smartfona i tablet. Jeśli dziecko jest stałym użytkownikiem portalu, może grać w Squlę w każdym miejscu na swoim telefonie.

Istnieją więc gry online dla 4 latków, które są pozbawione przemocy, całkowicie bezpieczne, a co najważniejsze  edukacyjne. Pozwalają dziecku na naukę w bardzo przyjemny i jak najmniej uciążliwy sposób, bez przekonania, że robi się coś pod przymusem. Dziecko z łatwością przyswaja materiał szkolny i ma przekonanie, że uczestniczy w czymś fajnym i ciekawym.

Prześlij komentarz

2 Komentarze

  1. Mam mieszane uczucia, bo generalnie to jestem przeciwnikiem wprowadzania w życie dziecka gier komputerowych tak wcześnie, nawet tych edukacyjnych. Wolę książeczki czy wydruki. Jednak czasem takie coś się przydaje, gdy rodzic chciałby chwilę oddechu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Z doświadczenia wiem, że już roczne dzieci oglądają bajki online. Techniki chyba nie da się zatrzymać. Jak sama zauważyłaś takie rozwiązanie jak gry, są idealne gdy chce się czymś zająć dziecko. Oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku :)

    OdpowiedzUsuń