Biblioteczka

Książki dla czterolatka #1

10:54:00,3 Komentarze


Mój syn ma skończone cztery lata, śmiało więc mogę polecić Wam te książki, które będą idealne dla czterolatka. Z wiekiem dziecka zmieniają się jego potrzeby, dlatego książki, które zawierają mało treści, a dużo ilustracji schodzą już powoli na drugi plan. Teraz zaczyna liczyć się również fabuła i różnorodne słownictwo, które ma pomóc dziecku rozwijać jego zasób słów. Poniżej trzy propozycje takich właśnie książek.
 

Bolek i Lolek na szlaku polskich kultur

Książka spodoba się zarówno małym, jak i dużym miłośnikom przygód dwóch braci Bolka i Lolka. Stanowi przedłużenie klasycznej adaptacji filmowej, wprowadzając nas w fascynujący i barwny świat. Tym razem Bolek i Lolek za sprawą niezwykłej mapy wyruszą w podróż po całej Polsce w poszukiwaniu niespotykanych skarbów. Razem z nimi dowiemy się co to takiego haft kujawski, jak się robi pisanki pokryte woskiem oraz co to takiego siwaki. Publikacja ma wartość edukacyjną, dziecko może dowiedzieć się z niej sporo ciekawych informacji. Całość uzupełniona jest niebanalnymi ilustracjami, które z pewnością zaciekawią czterolatka i nie tylko.
Ach, jak cudowna jest Panama Janosch

Książka niezwykle urzekająca, z głębokim przesłaniem. Opowiada o przyjaźni, która pokona wszystko. Dobrze mieć przecież kogoś na kogo można liczyć. Bohaterami są Miś i Tygrysek, którzy mieszkają w małej chatce z kominkiem w dolinie nad rzeczką. Ich życie każdego dnia wygląda bardzo podobnie. Miś chodził z wędką na ryby, a Tygrysek do lasu zbierać grzyby. Wszystko zmienia się, gdy miś znajduje tajemniczą skrzynkę z napisem Panama. O tego dnia nic już nie będzie takie samo. Dwaj przyjaciele wyruszą w niezwykłą przygodę w poszukiwaniu kraju swoich marzeń. Książka bogato ilustrowana, z dostosowaną do wieku odpowiednią ilością tekstu.
Panama Janosch

Ta książka to zbiór najpiękniejszych opowieści o przygodach Misia i Tygryska. Znajdziemy w niej m.in. historię jak bohaterowie wyruszyli w podróż w poszukiwaniu Panamy, jak postanowili razem szukać skarbu czy wynaleźli pocztę, pocztę lotniczą oraz telefon. Książka została wydana w wygodnym małym formacie w twardej oprawie. Z pewnością spodoba się każdemu dziecku ze względu na dużą ilość ilustracji i bogatą treść. Osobiście nie wyobrażam sobie, by mogło ją zabraknąć w naszej biblioteczce.
Co myślicie o tych książkach dla czterolatka? Spodobałyby się Waszym dzieciom? Napiszcie koniecznie w komentarzu, co o nich sądzicie.

Przeczytaj także o:

3 komentarze:

 1. Mój siostrzeniec uwielbia Bolka i Lolka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Karolina Jarosz Bąbel10 września 2018 17:32

  Bolek i Lolek w nowej wersji są super ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja i tak najbardziej lubię A.A.Milne i nic nie poradzisz :)

  OdpowiedzUsuń