Jak dbać o cerę wrażliwą?Coraz więcej polek deklaruję że posiada cerę wrażliwą. Wśród tych kobiet jestem również i ja. Środowisko naturalne, odżywianie czy używane kosmetyki nie pozostają bez wpływu na skórę. Konieczna jest odpowiednia pielęgnacja, używanie właściwych kosmetyków – kremu nawilżającego do twarzy na dzień, nawilżającego kremu na noc, serum nawilżającego. Sprawdźmy, czym jest cera wrażliwa i jak o nią dbać? 

Skóra wrażliwa objawy

Cera wrażliwa charakteryzuje się określonymi cechami, objawami. Posiada skłonność do łatwego podrażniania. U mnie szczególnie jest to widoczne, gdy użyje niewłaściwych kosmetyków, z dużą ilością substancji zapachowych, konserwantów czy alkoholu. Inni obserwują również zaczerwienienie czy pieczenie. Niekiedy może nastąpić dodatkowa reakcja w postaci świądu czy wysypki. Ale nie tylko kosmetyki mają wpływ na skórę wrażliwą. Taki sam efekt może przynieść nadmiar promieniowania UV czy gwałtowna zmiana temperatury, zwłaszcza zimą, gdy na dworze mróz i śnieg. Również przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach nie sprzyja tego rodzaju cerze. Nie bez znaczenia pozostaje odżywianie, a zwłaszcza obecność potraw pikantnych w diecie, które mogą tylko zaostrzać objawy. Skóra wrażliwa – jak pielęgnować?

Dobór kosmetyków – krem nawilżający do twarzy na dzień, nawilżający krem na noc, serum nawilżające


Cera wrażliwa jest trudna do pielęgnacji. Potrafi być bardzo kapryśna i nieprzewidywalna, dlatego w pielęgnacji ważna jest podstawowa zasada – zasada delikatności. Musimy wybierać kosmetyki, czy chemię, bo przecież nasza skóra też ma kontakt z ubraniami czy pościelą, która jest delikatna. Konieczne jest analizowane składu produktów i wybieranie tych, które są jak najmniej agresywne w działaniu. 

Przy cerze wrażliwej nie powinno się eksperymentować z ilością kosmetyków. Tak naprawdę wystarczą te podstawowe: dobry krem nawilżający do twarzy na dzień, nawilżający krem na noc, serum nawilżające, delikatny żel do mycia oraz mleczko do demakijażu. Mixa w swojej ofercie posiada produkty, które są dedykowane skórze wrażliwej - serię Mixa HYALUROGEL. Skóra wrażliwa bardzo często cierpi na suchość, a właśnie produkty Mixa, dostarczają nawilżenia skórze. Zaczęłam używać kremu na dzień oraz kremu na noc, i moja skóra faktycznie jest wygładzona i jędrniejsza. W składzie kremów jest kwas hialuronowy, który nie tylko nawadnia skórę, ale również opóźnia procesy jej starzenia. Bardzo mi się podoba to, że w kremie konsystencja nie jest ciężka i to nie powoduje dodatkowego obciążenia mojej skóry. Nie lubię tłustych kremów, a HYAUROGEL jest idealny, nie podrażnia mojej skóry i pięknie pachnie. 

Świetnie do demakijażu sprawdzi się również mleczko micelarne HYALUROGEL od Mixa. Skutecznie usunie makijaż bez użycia wody. Zawiera micele, które pomagają usuwać zanieczyszczenia. Skóra jest delikatne oczyszczona i nie odczuwamy uczucia ściągnięcia. Myślę, że warto przyjrzeć się bliżej właśnie produktom Mixa.

Sposób oczyszczania skóry

Istotna jest też metoda oczyszczania cera. Skóry wrażliwej nie powinno się nadmiernie pocierać. Odpadają się wszelkie peelingi mechaniczne. Należy uważać również podczas mycia skóry czy demakijażu. Mechaniczne tarcie doprowadza do ścierania i tak już osłabionej bariery ochronnej skóry. Krem również nie powinien być wcierany, ale wklepywany delikatnie opuszkami palców.

Mam nadzieję, że te kilka wskazówek pomogą wam znaleźć kosmetyki idealne do dbania o waszą cerę wrażliwą.