Jaką nianie elektroniczną wybrać?

jaką nianie elektroniczną wybrać

Niania elektroniczna jest jednym z takich urządzeń, która ułatwiają opiekę nad małymi dziećmi. I nic dziwnego, że prędzej czy później każdy rodzic zastanawia się jaką nianię kupić. Takie urządzanie jest coraz bardziej dostępne dla każdego rodzica i można ją kupić już za kilkadziesiąt złotych. Ja obecnie nie wyobrażam sobie życia bez niani elektronicznej.

Mój synek (16 miesięcy) odkąd nauczył się samodzielnie zasypiać w łóżku, śpi w łóżku młodzieżowym w oddzielnym pokoju. Gdyby nie niania w czasie gdy on śpi musiała bym kilkadziesiąt razy zaglądać do niego do pokoju czy wszystko w porządku. Niania daje więc przede wszystkim poczucie swobody. Pierwszy dzień z nianią był dniem w którym mogłam spokojnie ugotować obiad, zająć się córką, obejrzeć jakiś film czy po prostu wyjść na balkon. Tak więc nikt mnie nie przekona, że niania jest jednym ze zbędny komercyjnych wynalazków współczesnego rodzica. Ale aby niania była rzeczywiście przydatna przed jej zakupem trzeba się dobrze zastanowić i wziąć pod uwagę kilka kwestii. Na rynku jest dostępnych bardzo wiele niań elektronicznych wyposażonych w bogate funkcje tj. podgląd video, czujnik ruchu czy monitor oddechu. 


 

Niania elektroniczna Baby Ono z czujnikiem ruchu  - opinia

Na początku uparłam się, że niania którą chce kupić musi mieć oprócz przesyłu głosu również czujnik ruchu. Czujnik ruchu kontroluje ruchy dziecka i jego najbliższego otoczenia. Tak więc mamy informację gdy w domu są zwierzęta czy nasz czworonożny pupil nie zbliża się do malucha. Kupiłam więc nianie elektroniczną Baby Ono z czujnikiem ruchu 196


Szybko okazało się, że sam czujnik ruchu jednak nie wystarczy. Czujnik wykrywa najmniejszy ruch, nawet wtedy gdy dziecko tylko przekręca się na bok czy po prostu zamacha przez sen rączką. Przy maluchu który dużo się kręci, zaczynają się non stop wycieczki, powodując raczej konsternację rodzica z powodu częstego zaglądania do pokoju dziecka. Wadą jest niestety słaba bateria i trzeba korzystać z zasilacza. 


Niania elektroniczna Vtech z funkcją video - opinia

Zaczęłam się więc zastanawiać nad nianią nie tylko z funkcją audio ale również video. Przeczytałam różne opinie. W sieci można znaleźć bardzo rożne opinie na ten temat niań. Ja wybrałam nianie elektroniczną Vtech BM4500. 


Niania ma duży ekran, dzięki temu z łatwością można zobaczyć gdzie znajduje się dziecko. Kamerkę umieściłam nad łóżkiem synka i mam idealny podgląd co się dzieje w pokoju. Niania posiada regulowaną zdalnie kamerę oraz dwukrotny zoom optyczny, więc bez problemu mogę regulować kąt kamery i przybliżać obraz z dowolnego miejsca w domu. Nawet gdy jest ciemno niania spełnia swoją funkcję dzięki automatycznemu trybowi nocnemu w podczerwieni. Obraz jest tak samo dobrze widoczny jak w dzień. A kolorowy 4,3-calowy wyświetlacz LCD sprawia, że obraz jest idealny.  Dla mnie zakup tej niani był strzałem w dziesiątkę. Zaletą jest zasięg 300 metrów na zewnątrz budynku, więc swobodnie mogę wyjść przed dom. Niania jest wyposażona również w czujnik temperatury, dzięki temu zostanę poinformowana, gdy w pokoju dziecka zrobi się za gorąco. Ta funkcja jest niezastąpiona szczególnie w okresie grzewczym. Dodatkowo niania umożliwia puszczanie uspokajających kołysanek, które pomogą maluszkowi zasnąć.

 


Podsumowując - jaką nianie wybrać?

Znalezienie idealnej niani odbyło się u mnie metodą prób i błędów. Polecam wszystkim aby wcześniej zastanowić się jaką nianie elektroniczną wybrać i co od niej oczekujemy. Jeśli interesuje nas tylko transmisja głosu znajdziemy na rynku bardzo wiele modeli z najniższej półki. W przypadku, gdy chcemy posiadać funkcję wideo, warto sięgnąć po lepszy sprzęt, wziąć pod uwagę parametry niani, wielkość wyświetlacza. Dla mnie idealna niania powinna posiadać odpowiednio dobrze przekazujący obraz wyświetlacz i model Vtech BM4500 idealnie wpasowuje się w moje oczekiwania. Więcej informacji możesz uzyskać na stronie producenta o tutaj. Życzę wszystkim aby wybór niani elektronicznej okazał się trafnym wyborem.