Prostownica czy suszarka?Domowy salon fryzjerski

Współcześnie każda kobieta może posiadać w domu specjalistyczne urządzenia, które pozwolą na kreowanie modnych czy wyszukanych fryzur bez konieczności umawiania się na wizytę u fryzjera. Istnieje również bardzo duży wybór różnego rodzaju produktów do stylizacji włosów. Z biegiem czasu obserwuję jak moda na fryzury się zmienia. Pamiętam jak kiedyś moja siostra cioteczna z uporem maniaka zakręcała papiloty, chcą uzyskać bujne loki. Modne było również używanie suszarko lokówki. Teraz coraz częściej odchodzi się od takich stylizacji i zastępuje się prostymi fryzurami.

Suszarka z funkcją prostowania - czyżby przeżytek?

 

Lubię jak mam proste włosy. Wyglądam wtedy najbardziej naturalnie. Mimo, że niespełna 4 miesiące temu kupiłam sobie nową suszarkę do włosów to trochę żałuje swojego wyboru. I to nie z powodu, że produkt w jakiś sposób mnie zawiódł czy niespełna moich oczekiwań. Ma zimny nawiew, którego potrzebowałam, odpowiednią moc suszenia ale po prostu mam problemy z uzyskaniem odpowiednio prostych włosów. Moje włosy się wykręcają i muszę się namęczyć zanim uzyskam oczekiwany efekt. Ostatnio doszłam do wniosku, że przydała by mi się prostownica ale nie chcę na razie inwestować w kolejny sprzęt do włosów. Jeszcze kilka lat temu modne były suszarki do włosów z funkcją prostowania. Zwykła suszarka była wyposażona w grzebień prostujący włosy. Nie wiem na ile jest ona skuteczna, ale ciekawi mnie bardzo takie rozwiązanie. Niestety szukałam, szukałam i nigdzie nie mogę ją znaleźć. Czyżby jednak takie rozwiązanie się nie sprawdziło, że została ona wycofana ze sprzedaży. Tego nie wiem.

Zalety i wady prostownicy

 

Prostownica jest jednak dużo bardziej funkcjonalna może służyć nie tylko do prostowania włosów, ale również do robienia fal czy loków. Wszystko zależy od kreatywności i umiejętności. Mam jednak wrażenie, że prostownica dużo bardziej niszy włosy niż zwykła suszarka. Oczywiście trzeba pamiętać, że nie używamy prostownicy do mokrych włosów.

A wy drogie Panie, jakie macie doświadczenia z prostowaniem włosów, używacie prostownicy czy zwykłej suszarki, a może suszarko lokówki? Co sądzicie o suszarce z funkcją prostowania? Czy ktoś korzystał? Bardzo interesuję mnie ten temat i wasza opinia.