Zestaw pielęgnacyjny Canpol Babies - recenzja
Firmę Canpol Babies zna chyba każda mama, a Ci którzy regularnie czytają mojego bloga dobrze wiedzą, że udało mi się zrecenzować już kilka produktów tej firmy dotyczących pielęgnacji noworodka (czytaj post - Pielęgnacja noworodka z Canpol)  oraz akcesoriów dla przyszłych mam (czytaj post - Szpitalna wyprawka z Canpol). Teraz przyszła pora na zestaw pielęgnacyjny oraz aspirator do nosa.

Zestaw pielęgnacyjny Canpol Babies

Zestaw składa się z 9 elementów, zapakowanych w zgrabne pudełeczko:
  • szczoteczki do zębów  
  • szczotki do włosów z miękkim włosiem
  • grzebienia 
  • cążek do paznokci
  • nożyczek z zaokrągloną końcówką oraz
  • pilniczkówPowiem szczerze, gdy zobaczyłam zestaw zaczęłam zazdrościć, że nie mam takiego w wersji dla dorosłych. Całość jest zapakowana w zgrabne pudełeczko co bardzo mnie cieszy. Uwielbiam organizację i porządek w domu, a opakowanie jest idealne do przechowywania tak drobnych akcesori. Pudełeczko idealnie sprawdzi się w podróży, więc już nie mogę się doczekać kolejnego wyjazdu do dziadków. Co mnie zaskoczyło to odpowiednia ostrość nożyczek oraz cążków do paznokci. Niestety kiedyś kupiłam nożyczki dla dzieci, które były po prostu stępione, tak że nie możliwe było sprawne i bezbolesne obcinanie paznokci. W tym przypadku nie mamy jednak takiego problemu. Idealny opływowy kształt, dopasowany do kształtu dłoni wprawia, że użytkowanie każdego z elementów zestawu jest bardzo wygodne.  Szczoteczka do zębów dla dzieci jest idealna do nauki samodzielnego mycia zębów. O tym co należy brać pod uwagę wybierając szczoteczkę dla dzieci oraz pastę pisałam wam kilka tygodni temu w poście - Sposób na higienę jamy ustnej u dziecka.

Aspirator do nosa Canpol Babies

Do testowania otrzymaliśmy również aspirator. Niestety nie jest to mój ulubiony model aspiratora firmy Canpol Babies. Ma twardą końcówkę, a ja zdecydowanie wolę używać aspiratory do nosa z miękką końcówką. Moje dzieci dużo łatwiej akceptują wówczas oczyszczanie noska, do którego stosuję odpowiednią wodę morską. Dużo bardziej mogę polecić aspirator Canpol Babies, o którym pisałam wam w poście - Pielęgnacja noworodka z Canpol.

Podsumowując: 

Z czystym sumieniem mogę polecić zestaw pielęgnacyjny Canpol Babies, osobiście nie widzę sensu kupowania oddzielnych akcesorii pielęgnacyjnych jeśli można kupić je w takim zestawie w wygodnym pudełeczku. Jakość poszczególnych produktów jest bardzo wysoka i z pewnością każda mama będzie zadowolona.