Moja pierwsza encyklopedia zwierząt


Synek w styczniu skończył dwa lata, dlatego teraz w kręgu naszego zainteresowania są wszystkie książki dla dwulatka. Ostatnio do naszej domowej biblioteczki dołączyła książka „Moja pierwsza encyklopedia zwierząt” wydawnictwa Publicat. Przyznam się szczerze, że szukałam czegoś z ilustracjami co zainteresuje mojego syna, a jednocześnie pomoże nam się wspólnie uczyć. Książka jest dedykowana od trzech lat, ale z powodzeniem może służyć do nauki nowych słów w tym nazw zwierząt w dużo młodszym wieku.

Moja pierwsza encyklopedia zwierząt – Marta Kotecka

Książka „Moja pierwsza encyklopedia zwierząt” ma formę atlasu. I jest kolorowym przednikiem po świecie zwierząt zarówno domowych  jak i na wolności. Nazwy zwierząt są ułożone w kolejności alfabetycznej. O istnieniu niektórych z nich nawet nie miałam pojęcia. Tak było chociażby z Makakiem. Wiecie co to za zwierze, ja nigdy wcześniej o nim nie słyszałam. Zainteresowanych odsyłam do książki, można również zapytać wujka google.

Książka dodatkowo zawierają krótką charakterystykę, każdego ze zwierząt. Fotografie są realistyczne, uzupełnione niekiedy rysunkiem zwierzęcia. Książka jest niezwykle barwna.

Dla mnie zaletą jest to, że książkę możemy kupić w twardej oprawie. Zawsze, gdy znajdę wartościową książkę staram się aby miała twardą oprawę, która tak łatwo się nie zniszczy. Książkę przetestowałam z moim dwuletnim synkiem i jest naprawdę świetna, uczy nazw zwierząt pokazując ich realistyczny wygląd. 

Nie chcę ograniczać i mówić, że tylko ta książka jest idealna do nauki nazw, bo na pewno tak nie jest. Planując zakup książeczek dla naszych pociech po prostu warto brać pod uwagę tego typu publikacje. Moim zdaniem są świetne!!!


Informacje o publikacji:

Moja pierwsza encyklopedia zwierząt
autor: Marta Kotecka
wydawnictwo: Publicat S.A.
oprawa: twarda
cena: od ok. 16 zł
ilość stron: 224