Afelo klocki Meli


 
Kocham zabawki dla dzieci, które uczą kreatywności i rozwijają wyobraźnię. Im dają więcej możliwości, tym lepiej. Dziecko może samo wybierać jak chce się bawić. Idealnie w potrzeby dziecka wpasowują się klocki. 


Afelo kreatywne klocki Meli

 

Na rynku dostępnych jest cała masa różnych klocków zarówno tych wykonanych z plastiku jak i drewna. Ostatnio do naszej kolekcji dołączyły klocki Meli od Afelo. Klocki Meli to kolorowe klocki konstrukcyjne, które mogą być łączone w dowolne kształty zarówno te przestrzenne jak i płaskie. Na pierwszy rzut oka wyglądają dać zwyczajnie, ale dają bardzo wiele możliwości i można się nimi bawić całymi godzinami. Można z nich zbudować zwierzęta, kwiaty, domy czy samochody. W naszym pudełku jest aż 300 klocków, co daje duże pole do kreatywnej zabawy. Dostępne są również klocki o większej ilości 600 czy 1000 elementów. A dla tych co boją się bałaganu jest też wersja z 150 elementami. Klocki posiadają łączenia, które można dowolnie dopasowywać. Dopasowanie klocków wymaga od nas skupienia, a jeśli chcemy stworzyć coś naprawdę fajnego określonych umiejętności. Można się również wzorować na przykładowych konstrukcjach, które zostały umieszczone  w ulotce dołączonej do pudełka. 

Klocki to świetny sposób na zabawę rodziców z dzieckiem. My zbudowaliśmy samochód. Co wymagało sporego zaangażowania, syn pomagał w sortowaniu klocków a ja bawiłam się w konstruktora. Czasami sama się zastanawiam kto się lepiej przy tym bawi ja czy mój syn, ale grunt, że robimy to razem i obojgu sprawia to nam niezwykłą przyjemność. Podsumowanie:

Afelo klocki Meli są świetną alternatywą dla zwykłych klocków z których zazwyczaj można tylko zbudować tylko określone obiekty. Klocki dają bardzo dużo możliwości, a ograniczeniem jest tylko własna kreatywność dziecka czy opiekuna. Sprawdzą się świetnie zarówno u mniejszych dzieci (samodzielna zabawa przynajmniej od 3 lat ze względu na małe rozmiary klocków), które mogą uczyć się sortowania, kolorów czy liczenia jak i starszych dzieci - jako klocki konstrukcyjne, do projektowania oraz budowy.
[full_width]