Ładna łazienka - pomysły


Któż z nas nie marzy a pięknym przytulnym domu, ładnej łazience. Pomysły na aranżację możemy znaleźć niemal na każdym kroku, nie każdy jednak ma to szczęście, że może zająć się wykańczaniem łazienki od samego początku. Zazwyczaj większość z nas ma już dawno ten etap za sobą (nie tak łatwo zmienić kafelki), ale to wcale nie znaczy, że nie możemy upiększać naszej łazienki. Akcesoria łazienkowe dają mam bardzo dużo możliwości zmiany naszego wnętrza.

Dodatki, które znaczą bardzo wiele


Może się wydawać, że aranżując sypialnię czy salon mamy dużo więcej możliwości. W naszej głowie rodzi się tysiąc pomysłów na minutę jak możemy podkreślić wnętrze oryginalnymi zasłonami, narzutami czy poduszkami. Nie mówiąc już o innych dodatkach takich jak ramki, domcie czy świece. 

Aranżując łazienkę większość z nas skupia się raczej na kolorze glazury, terakoty i czasami dodatki traktowane są drugoplanowo. Okazuje się, że aranżując łazienkę tj. zresztą inne pomieszczenia należy zadbać również o spójność poszczególnych elementów. Dodatki muszą nawiązywać do stylu łazienki. Jeśli łazienka jest bardzo nowoczesna z pewnością wybierzemy proste dodatki. Warto pamiętać, że źle dobrany dodatek może zepsuć efekt końcowy. Odpowiednie dopasowanie poszczególnych elementów pomaże uzyskać harmonię, spójność a we efekcie ładną łazienkę, na której przecież nam tak zależy.


Zestawy łazienkowe


Na rynku dostępne są gotowe zestawy akcesoriów łazienkowych. W tym samym stylu możemy dobrać mydelniczkę, dozownik do mydła czy chociażby pojemnik na szczoteczki. Możemy mieć pewność, że dzięki temu detale będą bardzo dobrze dopasowane do siebie. Ja upiększając swoją łazienkę wybrałam właśnie dodatki z tego samego zestawu. Dla mnie to duże ułatwienie i komfort jeśli producent oferuje kilka przedmiotów w tym samym stylu. Udało mi się osiągnąć zamierzony efekt, unikając tzw. pstrokacizny.Producenci oferują bardzo szeroki wybór materiałów z jakich zostały wykonane dodatki. Możemy wybrać zestawy szklane, wykonane z metalu, chromowane, kamienne czy po prostu zwykłe plastykowe. Nie musimy się więc bać, że nie znajdziemy czegoś co sprosta naszym wymaganiom. Bardzo się cieszę widząc, że producenci zaczynają dostrzegać ogromną rolę dodatków łazienkowych, starając się oferować ich szeroki wybór.

Poniżej kilka dodatków łazienkowych wybranych z oferty z OBI, które najbardziej zwróciły moją uwagę. Nam nadzieję, że znajdziecie wśród nich te pomysły, które pozwolą Wam stworzyć ładną łazienkę i osiągnąć zamierzony efekt. 


Bisk kubek, mydelniczka, dozownik Words
AWD Interior dozownik, mydelniczka, kubek na szczoteczki
AWD Interior kubek na szczoteczki, mydelniczka, dorownik

AWD zestaw Koral
Ba-de dozownik fioletowy, niebieski