Mastopeksja - uniesienie piersi ratunek dla matek


Mastopeksja czyli uniesienie piersi jest jednym z zabiegów coraz częściej wybieranym przez współczesną kobietę, matkę. I wcale nie dziwię się, że tak jest. Współcześnie operacje plastyczne to przecież nie tylko powiększenie biustu czy plastyka brzucha, to również chirurgia korekcyjna. Nie ma się co oszukiwać ciąża zmienia wygląd ciała i każda z nas już nie powróci do wyglądu sprzed porodu. Rozstępy, rozciągnięta skóra i opadnięte piersi to tylko nie które z mankamentów urodowych jakie funduje posiadanie potomstwa. Drobne niedoskonałości nie przekreślają jednak pragnienia pięknego wyglądu, zwłaszcza gdy można go skorygować, dzięki współczesnej medycynie.

Mastopeksja – co to jest?

Kiedy po raz pierwszy usłyszałam to pojęcie wiedziałam, że musi mieć to związek z piersiami, właśnie dzięki przedrostkowi „mast” podobnie jak mastektomia (usunięcie piersi). Mastopeksja to nic innego jak operacja, która ma na celu uniesienie opadniętych piersi. Podczas tego zabiegu chirurg usuwa nadmiar rozciągniętej skóry, a także modeluje tkankę gruczołu piersiowego, dzięki temu pierś nabiera nowego, ładniejszego kształtu. Mastopeksja może pozostawić po sobie pionową bliznę bądź też bliznę w kształcie kotwicy. Sama operacja trwa od 1-3 godzin. Oczywiście wszystko odbywa się podczas znieczulenia ogólnego. Po dwóch cesarkach nie wyobrażam sobie aby kobieta była podczas takiego zabiegu świadoma. 2-3 godziny to jednak dość długo i podejrzewam, że jeśli miało by się to odbyć w znieczuleniu miejscowym było by to bardzo męczące psychicznie dla samej pacjentki.

 

Mastopeksja - cena

Zastanawiacie się pewnie ile kosztuje korekta biustu właśnie poprzez mastopeksję. Powiem, że zaskoczyłam mnie cena takiego zabiegu rozpoczynająca się od 7 tys. wzwyż. Fakt faktem efekty takiego zabiegu są imponujące. Z tym, że efekt po mastopeksji nie jest wieczny. Oczywiście różne czynniki tj. ponowna ciąża, starzenie się, zmiana wagi czy sama wielkość piersi (duże piersi większa grawitacja i opadanie) mogą spowodować ponowne opuszczenie się piersi. 

Czy warto? Na pewno trzeba rozważyć wszystkie czynniki za i przeciw. Jako ciekawostkę muszę dodać co mnie jeszcze zaskoczyło to to, że korekta biustu poprzez mastopeksję jest kilka razy droższa niż korekta nosa. Jak myślicie ile kosztuje korekta nosa? Według różnych źródeł cena waha się w przedziale 1000 - 2500 zł. Cena może się różnic w zależności od kliniki, lekarza wykonującego operację czy samego regionu i aby dowiedzieć się dokładnie ile kosztuje operacja nosa najlepiej umówić się na konsultację. Korekta nosa wydawała mi się trudniejsza niż plastyczka piersi, a tutaj taka niespodzianka.

Póki co nie myślę o operacji plastycznej, a tym bardziej o unoszeniu piersi poprzez mastopeksję, choć jak każda kobieta mam swoje kompleksy, które dwie ciąże jeszcze bardziej pogłębiły. Nie raz też poprawiłabym z chęcią matkę naturę, ale staram się kochać siebie taką jaką jestem, z moimi małymi niedoskonałościami urodowymi.