Program Pamięć od Akedemii Umysłu


Zakupy, PIN, numery telefonów, imieniny, data wizyty u lekarza … to tylko niektóre fakty o których trzeba pamiętać. Jako mama muszę dużo zapamiętywać i być taką podręczną pamięcią dla członków mojej rodziny. Obowiązków jest sporo, a nie zawsze chce się zapisywać wszystko na kartce, czasami też po prostu nie wypada. Co więc zrobić aby pamiętać lepiej, sprawniej i szybciej? Odpowiedź jest prosta. Trzeba ćwiczyć pamięć w każdym wieku. I tutaj z pomocą po raz kolejny przychodzi mi wydawnictwo Akademia Umysłu ze swoim programem o nazwie Pamięć.


Program Pamięć został stworzony z wykorzystaniem najnowszych metod, techniki oraz systemów trenowania pamięci.Dzięki ćwiczeniom można zwiększyć swoją zdolność do zapamiętywania różnych tekstów, znaków, liczb, obrazów czy nawet sytuacji, a nie ulega też wątpliwości, że z wiekiem zdolności do zapamiętywania określonych zdarzeń przez dłuższy czas ulega osłabieniu.

 Program składa się z dwóch części i zawiera kilkanaście ćwiczeń. Programy z serii Akademia Umysłu uzyskały pozytywne opinie oraz rekomendacje psychologów, ekspertów, którzy na co dzień zajmują się rozwojem umysłu i mnemotechnikami.

Dodatkowo zostały zastosowane różne poziomy trudności, dostosowane do wieku oraz umiejętności osoby ćwiczącej. Z programu oprócz mnie mogą korzystać inni członkowie mojej rodziny. Podoba mi się to, że zadania są bardzo życiowe, a nie jakieś abstrakcyjne czy zupełnie oderwane od rzeczywistości. Do programu powrócę z przyjemnością w zimowe wieczory, gdyż nie tylko mogę doskonalić swoją pamięć ale również świetnie się przy tym bawić. 

Teraz na stronie wydawnictwa istnieje możliwość zapisania się na bezpłatny kurs Maraton Umysłu.