Czas na nowoczesne kabiny! Poznaj 5 powodów, dla których warto postawić na prysznic!Kabina prysznicowa czy wanna – to dylemat, który chyba nigdy nie zostanie jednoznacznie rozstrzygnięty. Każde z tych rozwiązań ma swoich zwolenników i przeciwników. Choć miłośnicy relaksujących kąpieli często wskazują na wannę, także i kabiny prysznicowe mogą zapewnić nam odprężenie, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na dodatkowe, nowoczesne wyposażenie.

Kabina prysznicowa to oszczędność miejsca


Podstawowym argumentem, przemawiającym za zamontowaniem kabiny prysznicowej, jest oszczędność miejsca. Urządzenie to zajmuje znacznie mniej przestrzeni niż wanna - dzięki temu doskonale sprawdzi się nawet w bardzo małej łazience. Oczywiście, istnieją też kabiny prysznicowe o bardzo dużych wymiarach, nadające się do montażu wyłącznie w dużych łazienkach. Niemniej jednak kabina prysznicowa to urządzenie dostępne dla każdego, zarówno posiadacza malutkiej łazienki w ciasnym mieszkaniu, jak i dużego salonu kąpielowego w luksusowym domu.

 

Więcej możliwości aranżacyjnych

Kabiny prysznicowe dostępne są w wielu wariantach. Dzięki temu możliwości aranżacyjne są naprawdę duże. Popularnym rozwiązaniem są kabiny narożne, często decydujemy się także na modele przyścienne. Jeśli łazienka posiada wnękę, możemy zagospodarować ją poprzez zamontowanie kabiny narożnej. Bardzo stylowym, nowoczesnym rozwiązaniem są kabiny wolnostojące. Poszczególne rodzaje kabin prysznicowych mogą mieć bardzo różne kształty: kwadratowe, prostokątne, trapezowate, okrągłe, owalne, spiralne bądź wielokątne. Tak bogaty wybór form sprawia, że kabinę prysznicową dopasować można do każdego wnętrza, czy to nowoczesnego, czy też klasycznego, czy nawet orientalnego. 

 

Bądź eko

Kabina prysznicowa to nie tylko oszczędność miejsca - to także oszczędność wody. Jeśli cenisz sobie ekologiczne podejście do życia, warto postawić na prysznic. Co więcej, takie rozwiązanie przełoży się na oszczędności w budżecie domowym. Będzie zatem podwójnie eko – ekologicznie i ekonomicznie.

Spragniony luksusu? Zainstaluj hydromasaż!

Zwolennicy wanny często sięgają po argument komfortu użytkowania. Nowoczesne rozwiązania możliwe są jednak do zainstalowania także w kabinie prysznicowej. Jeśli kąpiel to dla ciebie nie tylko sposób na zachowanie higieny, ale również świetny sposób na relaks, możesz zdecydować się na zamontowanie dysz do masażu wodnego. Doskonałym uzupełnieniem tego urządzenia będzie także masażer do stóp. 

 Generator pary i aromatoterapia

Kolejne udogodnienie dostępne w nowoczesnych kabinach prysznicowych to generator pary, pozwalający skorzystać z zalet sauny we własnych czterech ścianach. Ciekawym dodatkiem będzie inhalator, w którym podgrzewane są olejki aromatyczne lub zioła. Dzięki temu podczas kąpieli oddać się możemy odprężającej aromaterapii.

Nowoczesny prysznic to nie tylko oszczędność miejsca, oszczędność wody i duże możliwości aranżacyjne. To także ciekawe, podnoszące komfort użytkowania dodatki do łazienki takie jak hydromasaż, generator pary, inhalator, oświetlenie diodowe, deszczownica i wiele innych.