Od kiedy uczyć dziecko języka obcego?


Zajęcia języka angielskiego są już normą w wielu przedszkolach Wielu rodziców posyła także swoje pociechy na zajęcia dodatkowe z języka obcego. W myśl zasadzie, im dziecko wcześniej się nauczy tym lepiej. Od kiedy jednak najlepiej zacząć taką naukę?

Spotkałam się z różnymi opiniami na temat nauczania dziecka. Niektóre mamy nie uczą swoich pociech nawet alfabetu w języku polskim. Tłumacząc się, że nie chcą zabierać dziecku dzieciństwa. Nauczy się przecież jak pójdzie do szkoły. Ja jestem trochę innego zdania.

Jeżeli dziecko zacznie się uczyć podstaw dopiero w szkole będzie traktowało to jak coś przymusowego, jakiś przykry obowiązek. Wierzcie, mi lub nie, nie wszystkie dzieci lubią chodzić do szkoły, a co dopiero się uczyć. Sztywna ławka i wymaganie skupienia. Tak niestety wyglądają polskie realia nauki. Wolę, żeby mojej dziecko znało już jakieś podstawy ucząc się ich w formie zabawy, niż potem na sztywno w szkolę.


Sądzę, że już od najmłodszych lat powinno się uczyć alfabetu, cyferek, kolorów itd. I tylko od rodzica zależy czy „nie będzie zabierał swojemu dziecku dzieciństwa”. Można się przecież uczyć przez zabawę. Już nie pamiętam na jakim blogu widziałam, jak mama uczyła dziecko cyferki pisząc je na kapslach od butelki. Super zabawa i nauka. I pytam, gdzie tu zabieranie dzieciństwa? Dziecko się uczy, bawiąc się przy tym świetnie.


Dlaczego, nie uczyć języka obcego w ten sposób? Na rynku są dostępne placówki, które organizują kursy językowe dla dzieci. Jedną z takich szkół Baby English Center. Dziecko uczy się języka przez zabawę, podczas zajęć sensorycznych czy plastycznych. Dodatkowo ten czas zarezerwowany jest również dla rodziców. Taki maluszek spędza ten czas z mamą lub tatą. Świętna sprawa. Sprawdźcie koniecznie jak to wygląda na stronie szkoła językowa dla dzieci.