Ludwik kapsulki do prania - opinia


Zapewne większość z Was bardzo dobrze zna markę Ludwik. Niektórzy kojarzą go tylko i wyłącznie z płynem do mycia naczyń. A tak naprawdę Ludwik to cała seria różnych środków czystości, w tym środki do prania. I dlatego, dziś chcę przedstawić Wam swoją opinię właśnie na temat kapsułek do prania Ludwik Czy są one na tyle skuteczne, co proszek do prania?

Kapsułki do prania Ludwik są dostępne w dwóch wariantach – do tkanin kolorowych oraz białych. I mają w zależności od rodzaju zielone bądź niebieskie zabarwienie. Dostępne są w różnych opakowaniach.

Muszę przyznać, że kapsułki są bardzo wygodne w użytkowaniu. Strasznie nie lubię proszku do prania właśnie ze względu na jego dozowanie. Wsypuję do dozownika, ale zawsze gdzieś te granulki się rozsypują i oczywiście trzeba myć dozownik. Przy proszkach czy żelach do prania problemem są również osady na dozowniku. Z kapsułkami jest inaczej. Wrzucam jedną, bądź dwie kapsułki, w zależności od zabrudzenia ubrań i to wszystko. Żadnego dozowania. Kapsułka ląduje bezpośrednio w bębnie pralki.

Oczywiście jak przystało na prawdziwego niedowiarka i aby moja opinia była również wiarygodna, musiałam sprawdzić, czy kapsułka rozpuszcza się całkowicie i nie pozostawia żadnych pozostałości. Zrobiłam miały eksperyment i sprawdziłam jak się rozpuszczają w wodzie. Z czystym sumieniem mogę potwierdzić, że wszystko było w porządku. Tak więc mamy pewność, że używanie kapsułek nie wpłynie negatywnie na stan pralki.

Przyzwyczaiłam się do tego, że środki piorące muszą przede wszystkim ładnie pachnieć. Kapsułki do prania Ludwik mają przyjemny zapach. Czy jest on, aż tak intensywny? Szczerze mówić nie. Miałam okazję używać kapsułek do prania, które były dużo intensywniejsze w zapachu. Mogę więc śmiało polecić kapsułki Ludwik wszystkim tym, co nie lubią zbyt intensywnych zapachów ubrań. Ludwik w tym przypadku stawia na umiarkowanie i to też mi się podoba. Na pewno pranie nie przyprawi swoim zapachem o zawrót głowy. Sam zapach kapsułek przypadł do gustu. Oczywiście jak to bywa, przy wysychaniu ubrania pachną bardzo intensywnie, po wyschnięciu ten zapach jest już mniej wyczuwalny. Pod tym względem o kapsułkach Ludwik mam więc dobre zdanie.

A jak z efektami prania? Kapsułki Ludwik idealne są do odświeżania posieli, czy ubrań. Tak naprawdę nie spotkałam jeszcze takich kapsułek, które by usuwały wszystkie plamy, bez odplamiacza. Tak więc, jeśli mamy dość intensywne zabrudzenia, aby osiągnąć zamierzony efekt, trzeba kapsułki Ludwik łączyć z dodatkowym środkiem — odplamiaczem.

Pozostaje również kwestia ceny. W przypadku kapsułek Ludwika za opakowanie 32 kapsułek zapłacimy ok. 28zł - 32 zł w zależności od sklepu internetowego. Kapsułki, niezależnie jakiego producenta są dużo droższe od tradycyjnych środków do prania. Ci, którzy cenią wygodę, z pewnością wybiorą kapsułki. Jest to świetny wynalazek dla leniwych. Oczywiście poglądy na ten temat mogą być różne. Ja właśnie uwielbiam kapsułki za ich łatwość użytkowania.