Pomysłowe uchwyty do mebliNieraz nawet niewielkie elementy są w stanie znacznie wpłynąć na wygląd całego otoczenia – warto więc o nich pamiętać podczas nadawania mu określonego charakteru. Dużą rolę odgrywają uchwyty do drzwi i mebli, które powinny być dobrane adekwatnie do wyglądu wnętrza. Pamiętaj, że w nowoczesnym mieszkaniu najlepiej sprawdzają się metaliczne modele posiadające prosty kształt, natomiast klasyczne pomieszczenia często wyposażane są w wersje utrzymane w złotym kolorze.Jak dobrać uchwyty do mebli?

Zastanawiasz się jakie uchwyty najlepiej będą wyglądać przy Twoich meblach? Zwróć uwagę przede wszystkim na styl, w jakim utrzymane są szafki. Jeśli są nowoczesne i posiadają proste kształty zdecydowanie powinieneś zastosować minimalistyczne elementy, które będą świetnym uzupełnieniem całej kompozycji. Jeśli chodzi o tradycyjne meble kuchenne, znakomitym rozwiązaniem jest zamocowanie drewnianych gałek, które idealnie wyglądają przy półkach z tego samego materiału. Pragniesz podkreślić szykowny wystrój klasycznego salonu? To proste! Zamocuj na uchwyty do mebli posiadające złoty kolor oraz wyszukany kształt. Wśród rozmaitych modeli znajdziesz nawet wersje wykorzystywane w pokojach dziecięcych. Bajkowy wygląd nadają wnętrzom kolorowe uchwyty z motywami zwierząt.

Pragniesz urozmaicić swój pokój i nadać mu wyszukany wygląd? Możesz zastosować kilka rodzajów uchwytów na jednych meblach. Pamiętaj tylko, że aby całość wyglądała estetycznie, muszą one być do siebie podobne pod względem stylistycznym.


Ważne znaczenie ma kolor! Aby uchwyty do mebli były widoczne, warto wybrać wersję w barwie kontrastującej z odcieniem szafek. Rozwiązanie to często stosowane jest w nowoczesnych pomieszczeniach. Przy czarnych meblach możesz zamocować białe uchwyty – taka kompozycja znakomicie ożywi wygląd Twojego otoczenia. 

Klamki do drzwi – jak je dobrać


Nie tylko uchwyty do szafek mają znaczący wpływ na wygląd otoczenia – ważne znaczenie mają też klamki drzwiowe. Prawidłowo dobrane zwiększą atrakcyjność zarówno samego skrzydła, jak też całego otoczenia. Podczas ich wybierania podobnie jak w przypadku uchwytów do szafek należy zwrócić uwagę na stylistykę pomieszczenia. Jeśli Twój pokój jest nowoczesny najlepiej wybrać model posiadający metaliczny kolor oraz prosty kształt. Takie wersje świetnie sprawdzają się też w biurach, ponieważ nie wpływają na wygląd otoczenia. Jeśli chodzi o klamki do szykownych salonów lub sypialni warto tutaj zwrócić uwagę na wersję posiadające złoty kolor oraz szykowne kształty.

 

Żywotność uchwytów i klamek


Jeśli obawiasz się, że uchwyty do mebli przy często użytkowanych szafkach szybko utracą swój atrakcyjny wygląd, możesz wybrać wersję stworzoną ze stopu metali – są odporne na zniekształcenia oraz obtarcia, więc nie będziesz musiał ich często wymieniać. Trwałe, a jednocześnie niedrogie są modele stworzone z drewna – materiał ten też nie ulega bowiem szybkim zniekształceniom.

Pamiętaj, że nie sam materiał, z którego stworzone są uchwyty ma znaczenie, ale też ich prawidłowy montaż. Większość modeli przeznaczona jest do zamocowania poprzez przykręcanie, więc zaplanowane prace przeprowadzisz z łatwością. Istotne jest jednak dokładne dokręcanie elementów, aby uchwyty do mebli nie odczepiały się w czasie otwierania szafek.