Gry online dla 4 latka


Dzieci już od najmłodszych lat korzystają z technologii mobilnych. Intuicyjnie używają tabletów, telefonów – przesuwając palcami, dotykając czy oglądając.  Tak naprawdę nie da się wykluczyć technologii z życia dziecka, gdyż stanowi ona jego nierozerwalną część. Warto więc wykorzystać ją do rozwoju i poznawania świata. Gry online już nawet dla 4 – latka mogą okazać się świetną pomocą edukacyjną, zwłaszcza gdy chcemy, aby dziecko uczyło się poprzez zabawę.Jakie gry online dla czterolatka?


W sieci znajdziemy bardzo wiele różnych portali udostępniających gry dla dzieci, nie wszystkie będą jednak tak samo wartościowe. Część będzie opierała się tylko i wyłącznie na wykonywaniu prostych czynności przy użyciu klawiatury, tak naprawdę nie angażując intelektualnie dziecka. Owszem dziecko będzie jakoś spędzało czas, ale nic z tego nie wyniesie.  Możemy wybrać jednak bardziej wartościowe strony, które będą zawierały gry i quizy, rozwijające całą gamę umiejętności, od spostrzegawczości, kojarzenia, zapamiętywania  aż po skomplikowane  działania matematyczne.

Jedną z ciekawych platform edukacyjnych dla dzieci jest www.squla.pl, która obejmuje prawie 40 tys. różnych zadań, quizów, gier o zróżnicowanych poziomach trudności. W bazie znajdują się gry przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym - czterolatków, pięciolatków, jak i uczniów klas od 1 do 6 szkoły podstawowej.


Jeśli chcemy, aby nasze dziecko uczyło się, utrwalało materiał szkolny i przede wszystkim świetnie się bawiło, to Squla jest idealna. Pozwala już dziecku czteroletniemu poznawać materiał szkolny z różnych przedmiotów tj. matematyka, przyroda, język polski, język angielski, język niemiecki, muzyka, zajęcia techniczne, plastyka, a nawet historia i społeczeństwo. 


Bezpieczeństwo przede wszystkim


Większość specjalistów przestrzega rodziców przed grami, które zawierają przemoc bądź treści niedostosowane do wieku dziecka. Rodzic bardzo często nie zdaje sobie sprawy z tego,  w jaki sposób bawi się jego dziecko. Kontrola rodzicielska, zwłaszcza na wczesnych etapach życia społecznego dziecka jest bardzo ważna, dlatego warto o tym pamiętać. Squla umożliwia dyskretne i przede wszystkim darmowe monitorowanie postępów dziecka. Rodzic otrzymuje dostęp do konta rodzicielskiego i może sprawdzać aktywność swojego dziecka. Co ważne, otrzymuje informację, z czym dziecko ma problem i nad czym warto jeszcze popracować. Przed rejestracją, rodzic może skorzystać z wersji demo, aby sprawdzić funkcjonalność platformy i poszczególnych gier.Gry dla dzieci na telefon


Squla to również aplikacja na smartfona i tablet. Jeśli dziecko jest stałym użytkownikiem portalu, może grać w Squlę w każdym miejscu na swoim telefonie.

Istnieją więc gry online dla 4 latków, które są pozbawione przemocy, całkowicie bezpieczne, a co najważniejsze  edukacyjne. Pozwalają dziecku na naukę w bardzo przyjemny i jak najmniej uciążliwy sposób, bez przekonania, że robi się coś pod przymusem. Dziecko z łatwością przyswaja materiał szkolny i ma przekonanie, że uczestniczy w czymś fajnym i ciekawym.