Bateria – jaką wybrać do kuchni?


Funkcjonalnie wyposażona kuchnia przekłada się na wygodę jej użytkowania, dlatego podczas remontu kuchni warto zwrócić szczególną uwagę na baterię kuchenną. Powinna być inna niż w łazience, ponieważ jej zastosowanie jest szersze. Rynek oferuje wiele modeli, różniących się i kształtem i kolorystyką – który będzie najlepszy do twojej kuchni?

Rodzaje baterii kuchennych

W kuchni z baterii zlewozmywakowej korzystasz za każdym razem, kiedy przygotowujesz posiłek. Myjesz owoce i warzywa, nalewasz wodę, a po skończonym jedzeniu zmywasz naczynia i garnki. Wybór odpowiedniej baterii ułatwi te czynności. Na rynku znajdziesz baterie montowane do ściany, jak i produkty stojące. Baterie stojące zwykle wybiera się do zlewozmywaków, które są umiejscowione na wyspie kuchennej. W przypadku, gdy zlew znajduje się blisko ściany możesz wybrać model ścienny. Dla bardziej wybrednych użytkowników, którzy zlew umiejscowili pod oknem, które jest nisko osadzone polecamy modele, które można składać i chować w blacie. Rozwiązanie jest bardzo wygodne, jednak trzeba się liczyć, że zapłacimy o wiele więcej niż za standardową baterię stojącą lub ścienną.

 

Rodzaj wylewki

Niektóre baterie kuchenne posiadają wyciąganą wylewkę w postaci węża. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne, ponieważ pozwala na szybkie napełnienie wodą wiadra czy innych wysokich naczyń bez konieczności wkładania ich do zlewu. Decydują się na taki model możemy wybrać baterię z wężem nawet o długości 200 cm. Wybór rodzaju strumienia to także duże udogodnienie. W niektórych modelach możemy wybrać strumień zwykły lub prysznicowy, który jest bardziej spieniony.

 

Wygląd baterii

Baterie coraz częściej możemy dopasować do kuchni nie tylko pod względem funkcjonalności, ale i wyglądu. Producenci zachwycają coraz nowocześniejszymi modelami, które posiadają minimalistyczne formy. Dużym zainteresowaniem cieszą się baterie, które posiadają finezyjną wylewkę na sprężynie. Użytkowanie armatury jest wygodne, a i sama bateria prezentuje się okazale i wpływa na wygląd całego pomieszczenia.

Dzięki wykończeniu w kolorze chromu, które może być błyszczące lub matowe baterie świetnie się odnajdują w nowoczesnych aranżacjach. Jeśli zdecydujemy się na zlew z kompozytu warto dobrać do niego dopasowaną pod względem kolorystycznym baterię. Modele są dostępne w różnych barwach– beżowej, białej, czarnej czy bardzo modnym kolorze grafitowym.


Na przeciwnym biegunie sytuują się baterię w stylu retro. Świetnie dopełniają przestrzeń kuchni, w której rozbrzmiewają rustykalne czy angielskie akcenty. Zobacz ścienne aranżacje z kamienia w kuchni:http://www.matkamezatka.pl/2016/11/salon-kuchnia-azienka-modne-aranzacje-z.html  

Modele są wyposażone w 2 kurki, które zazwyczaj są ozdobione aplikacją z kwiatów, która nadaje im niepowtarzalny wygląd. Armaturę można także spotkać w odcieniu mosiądzu i dopasować do zlewozmywaku w stylu retro czy też rustykalnych mebli kuchennych. Jeśli nie wiecie, na jaki model się zdecydować, warto odwiedzić stronę: https://www.castorama.pl/produkty/urzadzanie/wyposazenie-kuchenne/baterie-kuchenne.html i sprawdzić najciekawsze modele.