Mydełko dla dzieci Equilibra Baby - opinia

mydełko w płynie equilibra baby

Mydełko do rąk Equilibra Baby to kolejny produkt z serii dla dzieci, jaki mieliśmy okazję testować. Podczas testu wzięliśmy pod uwagę takie kryteria jak: wygoda użytkowania, skład, działanie oraz cena.

Equilibra Baby - wygoda użytkowania:

Mydełko możemy kupić w opakowaniu 250 ml. Taka pojemność jest dość optymalna dla codziennego użytkowania. Opakowanie zawiera pompkę oraz system blokady przepływu. Takie rozwiązanie jest bezpieczne, zwłaszcza gdy chcemy zabezpieczyć kosmetyki przed dziećmi.

Skład:

Mydełko jest dedykowane dla dzieci od pierwszych dni życia. Posiada fizjologiczne pH oraz zawiera 98% składników naturalnego pochodzenia. Podstawowy skład to gliceryna roślinna, naturalna woda cytrynowa oraz aloes. Produkt został przebadany klinicznie i dermatologicznie. Nie zawiera takich substancji jak: SLES, SLS, barwniki, wazelina czy parabeny. Dodatkowo skontrolowano czy w składzie nie znajduje się nikiel.

opakowanie mydełka dla dzieci

mydełko w płynie equilibra baby

Działanie:

Mydełko na dość lejącą, bezbarwną konsystencję. Mimo to dobrze się pieni, a co najważniejsze dzięki swoim właściwościom dobrze usuwa wszelkie zabrudzenia. Jedyny minus to konsystencja mogłaby być trochę gęstsza, wówczas produkt byłby jeszcze wydajniejszy. Mydełko można używać zarówno do mycia rąk i twarzy. Jest to więc dość uniwersalny produkt. Nie powoduje podrażnień ani alergii. Moje dzieci bardzo dobrze tolerowały produkt, mimomimo że córka nie ma łatwej skóry.

Dość istotną kwestią jest również zapach. Jest on dość delikatny, taki sam jaki posiadają inne produkty z serii. Nie drażniący i dość przyjemny. Dojący uczucie odświeżenia po użyciu.
 
mydło dla dzieci z dozowanikiem

Cena mydełka dla dzieci:

Mydełko można kupić już od 18,99 za 250 ml. Jest to średnia półka cenowa wśród produktów dedykowanych dzieciom.
 

Podsumowanie:

Mydełko w płynie od Equilibra Baby jest idealne dla osób, które szukają uniwersalnych rozwiązań. Nie potrzebujemy dwóch oddzielnych produktów – jednego do mycia twarzy a drugiego do rąk. Tutaj mamy produkt 2 w 1, który nie szczycie w oczy. Kosmetyk jest delikatny i mam przyjazny skład. Produkt dla każdego ekomaniaka, dbającego o swoje zdrowie i środowisko. Mydełko oceniamy w skali od 1 do 10, na mocną 9. Minus 1 pkt za konsystencję, która naszym zdaniem jest trochę za rzadka.