Jaka fototapeta do pokoju dziecięcego?


Fototapeta w pokoju dziecięcym to jeden z niebanalnych pomysłów na aranżację przestrzeni maluszka. To dzięki niej z łatwością stworzymy klimatyczne wnętrze, które będzie stanowić pewnego rodzaju azyl, sprzyjać relaksowi, ale również pomagać w kreatywnej zabawie. Fototapety dają dużo możliwości wykończenia wnętrza, zwłaszcza gdy rodzicom brakuje inspiracji, jak wykończyć ścianę w pokoju dziecięcym. Zobaczcie sami jaką fototapetę wybrać?

Wybierając fototapetę do pokoju dziecka warto zastanowić się na stylem, w jakim zostanie urządzone pomieszczenie.  W zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć możemy wybrać fototapety w stylu minimalistycznym, skandynawskim, z motywem bajkowym (Disney), kwiatowym czy fototapetę o walorach edukacyjnych.

Fototapety w stylu minimalistycznym

Styl minimalistyczny, skandynawski cieszy się niesłabnącą popularnością we wnętrzach już od wielu lat. W tym stylu urządzane są nie tylko pokoje dziecięce, ale również inne pomieszczenia mieszkalne tj. salon, kuchnia czy nawet sypialnia. Minimalizm kusi swoją prostotą i elegancją, nadając wnętrzu określonej harmonii. Pokój minimalistyczny dzięki stonowanym barwom sprzyja relaksowi i wyciszeniu. Doskonałym uzupełnieniem wnętrza w stylu skandynawskim są fototapety z motywami minimalistycznymi. Duże wyraziste niebieskie chmurki idealnie uzupełnią pokój, nadając mu niepowtarzalnego charakteru. Jednolite wzory zaskoczą swoją prostotą i elegancją. A natomiast fototapeta w sówki zachwyci swoimi delikatnymi kolorami. 

Fototapeta jest wiec idealną bazą do stworzenia ciekawej przestrzeni o oryginalnych wzorach i strukturach. Tak naprawdę wszystko zależy od samej wyobraźni rodziców i efektu końcowego, jaki chce się osiągnąć.Tapety 1 | 2 | 3

Fototapety z motywem bajkowym

Dzieci i dorośli kochają słodkie, rysunkowe zwierzątka. Jest ich pełno w programach telewizyjnych, czasopismach, czy kolorowych książeczkach. Maluszek często utożsamia się z bohaterami ulubionych opowiadań i może dlatego rodzice chcą, aby pokój maluszka był jak z tych bajek, które czytają swoim dzieciom na dobranoc. Idealnie w aranżacji pokoju dziecięcego sprawdzą się fototapety z motywem postaci bajkowych i baśniowych. Słodkie króliczki, przyjazne misie czy urocze słoniki będą towarzyszyły maluszkowi w codziennych czynnościach i zabawie. Dziewczynki z pewnością polubią kucyki, które są tak skore do zabawy. Pokój z fototapetą z motywem bajkowym na pewno się będzie nudny, wręcz przeciwnie będzie zachwycał różnorodnością kolorów i elementów. Fototapety bajkowe stanowią idealną alternatywę dla prostych i klasycznych fototapet w stylu minimalistycznym.


Tapety 1 | 2 | 3


Fototapeta edukacyjna

Dzieci dużo łatwiej przyswajają sobie wiedzę, kiedy mają styczność z przedmiotem nauki. Okazuje się, że do celów edukacyjnych można wykorzystać również fototapetę. Fototapeta z mapą świata nie tylko pozwoli dziecku poznać poszczególne kontynenty, nazwy najważniejszych oceanów, ale również przyporządkować określone gatunki zwierząt i drzew do danego lądu. Fototapeta na pewno będzie barwnym dodatkiem do pokoju maluszka, pozwoli mu odbyć podróż po całym świecie, nie wychodząc nawet z pokoju. Stanie się również świetną kreatywną zabawką. Dziecko będzie mogło godzinami obserwować elementy znajdujące się na fototapecie. Ten model stanowi gwarancję masy korzyści i idealnie sprawdzi się we wnętrzach, które wymagają wprowadzenia dynamizmu i żywych barw.Tapety 1 | 2 | 3


Kto powiedział, że nie można uczyć się czytać na własnej ścianie w pokoju. Dzięki tapecie z literami maluszek szybko pozna cały alfabet i zacznie tworzyć własne słowa. Ta fototapeta to mały, a jakże ważny krok w zdobywaniu kluczowych umiejętności dziecka.
Okazuje się, że fototapeta może być również wykorzystywana do rozwijania pasji dziecka. Jeśli dziecko fascynuje się wszechświatem, można wybrać fototapetę z układem słonecznym. Maluszek bez problemu opanuję nazwy poszczególnych planet i nauczy się je rozróżniać.

Fototapety prezentowane we wpisie, możecie znaleźć na stronie Myloview.pl. Znajdziecie tam również inne fototapety, plakaty, w różnych stylach. Z pewnością ożywią one każde nawet najbardziej wymagające pomieszczenie w domu i sprawdzą się nie tylko w pokoju dziecięcym. Mam nadzieję, że choć trochę ułatwiłam Wam wybór fototapety do pokoju dziecka.