Tato.Net i kampania jak być lepszym ojcem


Nie oszukujmy się, bycie rodzicami nie jest prostą sprawą. Myślę jednak, że bycie mamą jest znacznie łatwiejsze niż bycie tatą. Mama mimo wszystko jest bliższa dziecku. To na niej barkach spoczywa codzienna opieka nad maluszkami i troska o ich potrzeby. Tata niekiedy stoi na uboczu i jego rola ograniczana jest do roli głównego żywiciela rodziny. 


Współczesny ojciec nie zajmuje się swoimi dziećmi…

Czasami kontakt z dzieckiem ogranicza się do kilku minut, nie mówiąc już o czasie na zabawę. Nie przekonuje mnie tłumaczenie, że to wszystko ma służyć dobru całej rodziny. Pieniądze nie są przecież najważniejsze. Nic nie wynagrodzi dzieciom nieobecności ojca. Dziecko robi się nerwowe, płaczliwe i często zaborcze w swoich reakcjach w stosunku tatą. Za wszelką cenę próbuje zwrócić na siebie jego uwagę, często złym zachowaniem. Najlepsza babka, matka czy ciotka nie zastąp ojca. Pomijam już fakt wykonywania określonych zawodów przez tatę (kierowcy zawodowego, żołnierza, marynarza itp.), kiedy warunki życiowe są takie, a nie inne, ale są rodziny, kiedy tata może spędzić z dzieckiem trochę czasu, ale tego nie robi. 

Dlaczego? Powodów jest wiele.
Stereotypy – bo przecież to rola i obowiązek matki zajmować się dziećmi.
Lenistwo – po co zajmować się dziećmi skoro można robić milion różnych rzeczy np. majsterkować w garażu po pracy.
Uogólnianie – bo przecież żaden ojciec nie siedzi w domu i zajmuje się dziećmi. I dlatego całym sercem wspieram świadomą kampanią skierowaną do współczesnych ojców.

Ale czy tylko ojcowie są winni? Nie tak zostali wychowani. Ich matki, żony tak ich wychowały i to przenosi się dalej.

Z Tato.Net misja bycia ojcem stanie się łatwiejsza

Tato.Net prowadzi kampanię inspirującą współczesnych mężczyzn do przeżywania ojcostwa jako pasji i najważniejszej kariery życia. Misją Tato.Net jest pomagać w kształtowaniu postawy świadomego oraz odpowiedzialnego ojcostwa.
Inicjatywa ma służyć realizacji projektów adresowanych również do całych rodzin, tak aby budować rodziny silne obecnością ojca. 

Brzmi wspaniale! Kampania informacyjna ma upowszechniać wiedzę na temat wpływu kontaktów ojca z dzieckiem oraz pouczać o konsekwencjach ich braku.
Przygotowano również specjalny landing page: www.lepszy.tato.net, gdzie po zarejestrowaniu się do społeczności Tato.Net za darmo otrzymać można książkę „Wspólne odkrywanie świata”. Lektura książki ma pomóc w byciu lepszym ojcem, ale też przyjacielem swojego dziecka.

I tutaj zadanie dla nas drogie mamy. To my musimy podsunąć naszym mężom, ojcom naszych dzieci czy synom informacje na temat tej kampanii i książki. Uświadomić jak ważne jest ojcostwo. Myślę, że to zaprocentuje i ojcowie staną się opoką, i wzorem do naśladowania dla swoich pociech.