Wyciskarka Hurom One Stop H-AI - opinia, test


Warzywa i owoce powinny być stałym elementem prawidłowo skomponowanej diety. Nie zawsze jednak każdy lubi jej jeść w czystej postaci. W takiej sytuacji warto sięgnąć po idealną alternatywę i wybrać świeżo wyciskane soki. Na rynku mamy ogromny wybór różnego rodzaju wyciskarek, które pozwalają na szybkie przygotowanie domowych soków. Dziś na warsztat wzięliśmy jedną z najlepszych wyciskarek wolnoobrotowych Hurom One Stop H-AI. Postanowiliśmy sprawdzić, czy rzeczywiście ten sprzęt dobrze się sprawdza przy przygotowaniu wysokiej jakości soków. Jakie ma wady? Jakie zalety? Czy dobrze się czyści?

Specyfikacja

Kolor: do wyboru Platynowy, Niebieski, Różowe złoto, Czerwony
Długość Przewodu: 1.4 m
Wymiary: 296 x 160 x 435 mm
Pobór Mocy: 200 W
Napięcie: 230-240 V
Częstotliwość: 50 Hz
Waga: 6,4 kg

Montaż

Hurom One Stop H-AI jest jedną z dość zaawansowanych wyciskarek. Na urządzenie składa się kilka części. Sam montaż nie jest jednak skomplikowany. Do urządzenia dołączona jest instrukcja użytkowania, która krok po kroku pokazuje jak zamontować poszczególne elementy. W zestawie mamy dwa sitka. Jedno umożliwia wykonanie soku o dość wysokiej klarowności, drugie pozwala wykonać sok, który jest bogaty w dużą ilość miąższu. Wyciskarka posiada również gotowy pojemnik na sok z zaznaczoną miarką pojemności.Wygląd

Wyciskarka, mimo że jest dość pokaźna gabarytowo, jest jednocześnie bardzo smukła, dzięki temu zmieścimy ją w daną przestrzeń w kuchni. Dzięki dostępności w różnych kolorach bezproblemu dopasujemy ją do kolorystyki obecnej w naszym wnętrzu. Sprzęt jest bardzo solidnie i starannie wykonany, co świadczy o wysokiej jakości.


Obsługa

Niewątpliwą zaletą wyciskarki Hurom One Stop H-AI jest wysoka automatyzacja urządzenia. Dość pojemna komora automatycznie podaje produkty do dalszej części wyciskarki, wystarczy załadować pojemnik i włączyć urządzenie. Sok jest wyciskany samoczynnie. Nie musimy działać siłą zewnętrzną na produkty np. popychając je, co pozwala na zaoszczędzenie czasu przy wyciskaniu soku. Sama komora wyciskarki jest dość duża i wygodna. Możemy zmieścić w niej różnego rodzaju warzywa i owoce.

Łatwość czyszczeniaUwielbiam urządzenie, które można łatwo i szybko wyczyścić. Przecież o to w tym wszystkim chodzi, aby nie marnować potem czasu na dodatkowe czynności niezwiązane bezpośrednio z wyciskaniem. Muszę przyznać, że wyciskarka składa się, z kilku elementów, które wymagają większej lub mniejszej uwagi przy myciu. Najszybciej myje się pojemnik na pozostałości po wyciskaniu. Pojemnik znajduje się bezpośrednio pod „sercem” urządzenia. Jest bardzo ładnie skomponowany w podstawę wyciskarki. Kilka sekund i mamy ładnie opróżniony wymyty pojemnik. Co do reszty części. Wyciskarkę trzeba rozłożyć na drobniejsze elementy, a to już zajmuję już więcej czasu. Najwięcej czasu wymaga sitko, które trzeba porządnie wyszorować. Do dyspozycji mamy szczoteczki, które pomogą nam przy tym zadaniu. Myślę, że wszytko zależy od samej wprawy. Najdłuższy jest zawsze ten pierwszy raz, kiedy to poznajemy urządzenie. Mogę tylko zapewnić, że elementy są skonstruowane w taki sposób, że z łatwością domyjemy je do końca.
 

Podsumowując: Hurom One Stop H-AI to bardzo dobra wyciskarka wolnoobrotowa. Łatwa w obsłudze oraz bardzo skuteczna. Myślę, że jedna z najlepszej w swojej klasie. Jeżeli zależy Wam na wysokiej jakości to ta wyciskarka sprawdzi się idealnie.


Zalety:
Wysoka jakość wykonania
Łatwość obsługi
Cicha praca urządzenia
Estetyczność wykonania 

Wady:
Wysoka cena

 Koniecznie sprawdźcie jak pracuje wyciskarka:W promocyjnej cenie wyciskarkę Hurom One Stop H-AI możecie kupić w Oficjalnym Sklepie Hurom.pl.