5 sposobów na efektowne wykończenie sufitu w łazience


Aranżacja łazienki powinna być spójna pod każdym względem – dlatego powinieneś zadbać o to, aby dopasować do siebie jej wszystkie elementy. Należy do nich również sufit. Nie masz pomysłu na to, jak go wykończyć? Zobacz nasze pomysły na nietuzinkową aranżację sufitu w łazience!


Pomaluj go farbą

Wykończenie sufitu łazienkowego farbą to bez wątpienia najprostsze rozwiązanie. Jedyną trudność stanowi tutaj wybranie odpowiedniej farby – nie każda sprawdzi się w pomieszczeniu o tak wysokim poziomie wilgotności powietrza. Chcąc pomalować sufit łazienkowy, wybierz po prostu emalię oznaczoną jako przeznaczoną do stosowania w łazience. W ten sposób zyskasz pewność uzyskania nie tylko estetycznego, lecz równocześnie trwałego efektu końcowego.

 

Sufit podwieszany z LEDami

Sufit podwieszany ze zintegrowanymi LEDami to rozwiązanie, które w ostatnich latach zyskało ogromną popularność. Instalacja składa się metalowych profili, które stanowią szkielet dla płyt gipsowo-karonowych. Tego rodzaju wykończenie jest nie tylko atrakcyjne wizualnie, lecz również praktyczne. Umożliwia zakrycie różnych rur, przewodów czy nierówności na suficie. Możesz też dowolnie ukształtować sufit tak, aby pasował do wystroju pomieszczenia. Podwieszany sufit warto wykończyć LEDami, aby zadbać o oświetlenie pomieszczenia i zbudowanie w nim nastrojowej atmosfery.

Loftowe wnętrze z odkrytymi belkami

Sufit łazienkowy z wyraźnie zaznaczonymi belkami stropowymi to idealne dopełnienie aranżacji utrzymanych w stylu rustykalnym, a nawet loftowym czy industrialnym. Co ciekawe, taka aranżacji doskonale nadaje się do stosowania nie tylko we wnętrzach ze skośnym stropem, lecz również tam, gdzie jest on idealnie prosty. Stawiając na belki z naturalnego drewna, warto wnieść do wystroju pomieszczenia również inne elementy z drewna – dodasz kompozycji spójności. Pamiętaj tylko, by drewno było dopasowane kolorystycznie.


Sztukateria i kasetony na suficie w łazience

Takie wykończenie sufitu sprawi, że wnętrze zyska niemalże pałacowy szyk i elegancję. Sztukateria i kasetony kojarzą Ci się z dawnym wystrojem, który jest już niemodny? Nic bardziej mylnego! Wystarczy tylko wybrać materiał o bardziej nowoczesnym wydźwięku – zdobiony minimalistycznym wzorem. Stosując taką okładzinę sufitową, zyskasz jeszcze jedną korzyść – posłuży ona za doskonałą izolację akustyczną i termiczną. Uwaga! Montując sztukaterię na suficie, zadbaj o dokładne zaizolowanie miejsc łączenia – w przeciwnym razie pojawi się na nich pleśń.

A może sufit napinany?

Sufit napinany to nic innego jak specyficzna forma stropu podwieszanego. Główna różnica polega na tym, że zamiast płyty gipsowo-kartonowej używa się tutaj folię PCV. Dzięki temu całość jest lżejsza, a przy tym znacznie łatwiejsza do zamontowania – wystarczy tylko kilka godzin. Co ciekawe, zamiana płyty na folię niesie ze sobą również wymierną korzyść – ewentualny przeciek wody z góry zatrzyma się na folii, skąd łatwo go usuniesz bez niszczenia całej aranżacji. Sufity napinane są dostępne zarówno w wersji jednokolorowej, jak i zdobionej dowolnym nadrukiem. Możesz je także dopełnić punktowymi LEDami lub podkreślić równomiernie całą ich powierzchnię.