Używane meble jak je sprzedać?


Sprzedaż używanych mebli jest jednym ze sposób na pozbycie się ich z naszego otoczenia. Nie zawsze przecież trzeba ich wyrzucać, zwłaszcza gdy są w dobrym stanie. A nawet te bardziej zniszczone mogą okazać się prawdziwą gratką dla kolekcjonerów i po odświeżeniu zyskać drugie życie. Pojawia się jednak pytanie – jak i gdzie sprzedać używane meble? Dlatego przygotowałam krótki poradnik o tym, jak skutecznie sprzedawać w Internecie używane meble. Mam nadzieję, że moje wskazówki będą dla Was przydatne.

Przygotowanie oferty

W sieci jest kilka miejsc, gdzie można sprzedaż używane meble, najbardziej znane to olx, allegro czy grupy na Facebooku. Wszystkie te miejsce wymagają jednak przygotowania dobrej oferty sprzedażowej. Jeśli się do tego nie przyłożymy, na pewno nie osiągniemy naszego celu i zwyczajnie nie sprzedamy naszych mebli. Co musimy więc zrobić?

- wykonać dobre zdjęcia – ludzie są wzrokowcami i nikt nie kupi czegoś, co nie będzie się mu podobało. A o tym zazwyczaj decyduje pierwsze wrażenie. Zasada kilku pierwszych sekund jest bezcenna. I nie chodzi tutaj o robienie pięknie wystylizowanych fotografii, ale o dobre jakościowo zdjęcia, które rzetelnie ukażą zalety danego przedmiotu. Zdjęcia muszą być przede wszystkim ostre, zrobione w świetle dziennym, najlepiej w uporządkowanym wnętrzu. Muszą też ukazywać faktyczne zużycie i pokazywać faktyczne wady, jeśli takie są.

- opisać rzetelnie sprzedawane przedmioty – opis musi być w miarę dokładny i szczegółowy. Podanie wymiarów to must have przy meblach. Potencjalny kupujący już na etapie przeglądania oferty może sprawdzić, czy dany mebel będzie pasował wymiarowo do jego wnętrza. Musimy również opisać stan, w jakim znajdują się przedmioty. Nie oszukujmy, że dana rzecz jest w stanie idealnym, jeśli nie jest. To wyjdzie, chociażby przy oglądaniu mebli przez kupującego.

- ustalić realną cenę – Ustalenie dobrej ceny jest najtrudniejszym elementem z całej oferty, bo oczywiste jest, że każdemu zależy na zarobieniu jak najwięcej. Jednak przedmioty o zawyżonej cenie nie mają szansy na sprzedaż i koło się zamyka. Nie zawsze też najniższa cena gwarantuje nam, że sprzedamy przedmiot bardzo szybko. Dlatego też ustalając cenę najlepiej porównać oferty u innych sprzedawców.

- ustalić sposób transportu mebli – Zawsze przy ogłoszeniach pojawiają się pytania dotyczące transportu. Dobrze się więc na nie wcześniej przygotować. Problemu nie ma gdy kupujący sam odbierze meble. Co jednak gdy będziemy musieli je wysłać odbiorcy na drugi koniec Polski? Wysyłka paczek o standardowych rozmiar zazwyczaj nie sprawia większych trudności, wysyłka przedmiotów o sporych rozmiarach czy niestandardowej wielkości to już prawdziwe wyzwanie. Okazuje się, że nawet duże meble można bez problemu przetransportować. Istnieje również giełda transportowa – Furgonetka Giełda, gdzie można znaleźć szybki, wygodny, a zarazem taki transport dla dużych przesyłek. Wystarczy, że opiszemy, co i gdzie chcemy przewieźć, aby móc potem wybrać najlepszą ofertę wśród przewoźników. Platforma transportowa to idealne rozwiązanie w sytuacjach, gdy chcemy przewieść meble czy też inne duże przedmioty. Przewoźników jest blisko 4 tysiące, dzięki temu mamy pewność, że znajdzie się ktoś, kto nam pomoże. Każdy przewoźnik jest też weryfikowany więc możemy być pewni, że towar zostanie dostarczony pod właściwy adres.

Kontakt z potencjalnymi kupującymi

Kolejna już ostania rzecz to właściwy kontakt z osobami zainteresowanymi zakupem. Wystawiając ogłoszenie, musimy się również interesować tym, co się z nim dzieje. Nie dopuszczalne są sytuacje, kiedy nie sprawdzamy mali czy nie odbieramy telefonów. Jeśli nasza praca ogranicza nam możliwość prowadzenia rozmów, dobrze jest to zaznaczyć w ofercie. A niestety zdarza się, że ktoś zapomina o ogłoszeniu i żyje ono swoim własnym życiem. Osobiście nie jestem zainteresowane ogłoszenie, gdy ktoś nie odpowiada mi na moje pytania w ciągu 24 godzin. Trące zaufanie do tej osoby, bo nie wiem, czy rzeczywiście zależy jej na sprzedaży danego przedmiotu.

To tyle, jeśli chodzi o sprzedaż używanych mebli. Czekam też na Wasze sprawdzone sposoby na skuteczną sprzedaż.