Czy kupować jedzenie w promocji dla dzieci, czy też nie?


W supermarketach i hipermarketach co jakiś czas możemy spotkać się ze zniżkami i promocjami na różne produkty, w tym żywość. Obniżki organizowane są oczywiście w określonym celu. Sklep obniżając cenę, chce zwyczajnie pozbyć się określonego asortymentu ze sklepu, tak więc wiele osób podczas zakupów zupełnie zapomina o tym fakcie, nabierając się na słowo promocja. Ja więc kupować i czy warto podawać takie jedzenie dla dzieci? Sprawdźcie poniżej.

Promocję same w sobie nie są niczym złym. Na promocjach korzystają obie strony, zarówno sprzedający, jak i kupujący. Dzięki nim można sporo zaoszczędzić. Musimy pamiętać jednak o kilku ważnych zasadach.

1. Sprawdź datę przydatności

W supermarketach nagminnie stosowana jest praktyka obniżania cen, którym kończy się data przydatności do spożycia. Kupując takie przecenione produkty, musimy zwrócić uwagę na datę spożycia. Może się czasami okazać, że zwyczajnie nie zdążymy zjeść takiego produktu. Odpada więc w takiej sytuacji kupowanie żywności na zapas.

2. Sprawdź stan produktu

Przed zakupem zwyczajnie warto sprawdzić stan kupowanego produktu w promocji. Czy opakowanie nie zostało uszkodzone lub – co gorsza – produkt nie ulega już psuci. Jest to szalenie ważne, przy kupowaniu różnego rodzaju ciast, deserów w promocji. Niestety kiedyś miałam taką sytuację, że kupiłam ciasto w promocji, które, mimo że miało jeszcze długą datę ważności do spożycia, było popsute. Uniknęłabym tego błędu, gdy bym wcześniej dokładnie obejrzała przeceniany produkt.

3. Planuj zakupy

Zakupy w promocjach warto planować. Nie warto ulegać presji zniżki, bo może się okazać, że wyjdziemy z produktami, które już mamy w domu w dużej ilości lub – co gorsza – są nam w ogóle niepotrzebne. Nie warto ulegać pokusie nadmiernego składowania jedzenia, ze względu na ryzyko jego popsucia. Przez zakupami dobrze wcześniej rozplanować je i zrobić sobie listę. Pomocna może być Carrefour gazetka, bądź Tesco gazetka, jeśli robimy tam często zakupy. Będziemy wiedzieli już wcześniej jakich promocji możemy się spodziewać.

4. Sprawdź jakość produktów

Produkty w promocji nie zawsze muszą być właściwej jakości. Czasami są produkty i tak z niższej półki. Warto więc sprawdzić skład i jakość kupowanego jedzenia, bo może się okazać, że lepiej opłaca się kupienie czegoś drożej, ale w lepszej jakości. Szczególnie jest to ważne przy zakupach jedzenia dla dzieci. Sami wiecie, że oznaczenie, że coś jest mięsem, wcale nie oznacza, że zawiera samo mięso. Może się okazać, że dana szynka zawiera tylko kilka procent właściwego mięsa.

Podsumowując: czy kupować jedzenie w promocji dla dzieci, czy też nie? Oczywiście, że tak, ale patrzymy na jakość produktów, datę przydatności, jego stan oraz oceniamy rzeczywistą przydatność.