Puzzle obserwacyjne na wsi Kapitan Nauka


Układanie puzzli przynosi bardzo wiele korzyści. To doskonały sposób na ćwiczenie wyobraźni przestrzennej, spostrzegawczości oraz koncentracji. Puzzle obserwacyjne na wsi od Kapitan Nauka to nie tylko tradycyjne puzzle, których pełno w sklepach z zabawkami, to przede wszystkim gwarancja świetnej zabawy dla całej rodziny. Zobaczenie sami!

Puzzle składają się z 54 solidnie wykonanych elementów, a do zestawu dołączony jest duży plakat przedstawiający życie na wsi. Bawić możemy się na trzy sposoby: układając w sposób tradycyjny puzzle, posiłkując się ilustracją na plakacie, układając ilustrację bezpośrednio na plakacie bądź też trenować spostrzegawczość wyszukując wszystkie obrazki z ramki na rysunku. 

Możliwości kreatywnej zabawy jest więc kilka i to my decydujemy, która będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Plakat może być również inspiracją do opowiadania o tym, co się na nim dzieje. Dziecko uczy się więc nazywać poszczególne czynności i wykonywane prace.

Plakat jest formatu 47 na 32 cm i spokojnie może zostać oprawiony w antyramę, aby pełnić funkcję plakatu w pokoju dziecięcym. Grafika została przygotowana w bardzo profesjonalny sposób z dbałością o szczegóły. Śmiało więc można stwierdzić, że puzzle obserwacyjne Na wsi wyprodukowano ze szczególną starannością. Na rysunku naprawdę dużo się dzieje, dzięki temu dziecko jest w stanie poznać jak najwięcej różnorodnych czynności, zwierząt i przedmiotów.

Produkt dedykowany jest użytkownikowi powyżej 4 roku życia, ale jestem pewna, że nawet młodsze dzieci będą umieć odszukać i nazwać poszczególne elementy na rysunku.

Puzzle obserwacyjna na wsi to tylko jedna z części całej serii puzzli obserwacyjnych od Kapitan Nauka. Jest ich jeszcze kilka o różnej tematyce i liczbie elementów. Każde puzzle zostały dostosowane do wieku i umiejętności osoby układającej. Warto też wspomnieć, że Puzzle obserwacyjne na wsi zostały docenione nie tylko przez dzieci, otrzymały również wyróżnienie w najbardziej prestiżowym konkursie Zabawka Roku 2018 w kategorii "Puzzle i układanki".