Wielka przygoda Jeżyka


Wielka przygoda Jeżyka to jedna z tych książek, które pokochają zarówno rodzice, jak i dzieci. To piękne, interesujące ilustracje oraz mądry przekaz z prostą fabułą. Przekonajcie się sami!

Całą historia opiera się na wydarzeniu, kiedy to mama małego jeżyka mówi mu, że jest już na tyle duży, aby wyruszył w podróż w poszukiwaniu pożywienia. Jeżyk jest nie co innego zdania i boi się, że sobie nie poradzi. Mama namawia go na samodzielną przygodę, bo wie, że jej syn poradzi sobie, bo posiada już określone umiejętności. Książeczka zachęca do samodzielności, do otwierania się na nową przygodę. Nawiązuje w bardzo przystępny sposób do lęku przed samodzielnością. Jeżyk czuł się najlepiej w pobliżu mamy, ale to nie mogło być powodem rezygnacji z samodzielnego życia. Wyrusza w świat, żeby przeżyć największą przygodę jakiej nigdy przedtem jeszcze nie doświadczył. 

Książkę Wielka przygoda Jeżyka można przeczytać maluszkom, które czują lęk przed nowym etapem w swoim życiu tj. pójście pierwszy raz do przedszkola czy wyjazd na pierwszą szkolną wycieczkę. Dziecko tak jak Jeżyk prędzej czy później będzie musiało poradzić sobie z tym, co przyniosą mu kolejne dni, bo w pobliżu nie zawsze będzie mama, która wszystko mu objaśni. Jeżyk mimo obaw, doskonale poradzi sobie z tym zadaniem i udowodni, że potrafi być samodzielny. 
Przygoda małego Jeżyka to pięknie ilustrowana książka dla dzieci, wzruszająca a zarazem mądra. Uczy samodzielności i podsuwa prosty patent na radzenie sobie z lękiem. Jeżyk pokonuje wiele przeciwności, dzięki wyobraźni. Nowe rzeczy porównuje z tym co już zna. Polecam!