Jakie cukierki do przedszkola?


Cukierki do przedszkola noszone są przez dzieci w dniu ich urodzin. Jubilat częstuje swoich rówieśników słodyczami. Niektórzy przeciwnicy „białego cukru” szukają zamienników dla tradycyjnych cukierków w postaci zdrowych przekąsek, naklejek czy drobnych gadżetów, ale i tak najbardziej powszechne są słodycze. Dziś postaramy się wybrać te najbardziej odpowiednie dla przedszkolaków.

Idealne cukierki na urodziny

Cukierki, które dziecko weźmie do przedszkola, muszą być dostosowane do jego wieku. Zazwyczaj odradza się przynoszenia tzw. cukierków twardych typu landrynki, które są trudne do przegryzienia. Dziecko może je przez przypadek połknąć w całości, co stwarza ryzyko zadławienia. Odradzałabym również cukierki w czekoladzie i nie chodzi tutaj o to, że dziecko się zwyczajnie pobrudzi czekoladą, ale takie cukierki nie będą mogły jeść wszystkie dzieci.


Coraz częściej dzieci chorują na różnego rodzaju alergie, a czekolada jest jednym z głównych alergenów, który może powodować różne reakcje alergiczne, w zależności od stopnia uczulenia. Co więcej, w cukierkach czekoladowych bardzo często nadzienie zawiera nie tylko czekoladę, ale również orzeszki ziemne, orzechy arachidowe, mleko czy jajka. Jeśli w grupie są alergicy, takie cukierki są niewskazane.


Idealne są galaretki oraz krówki. Galaretki w swoim składzie zazwyczaj mają żelatynę oraz soki owocowe. Ich konsystencja jest na tyle miękka, że dzieci z powodzeniem poradzą sobie z ich zjedzeniem. Dobre są również kruche krówki. Ich smak jest tak uniwersalny, że dzieci go uwielbiają. Ograniczeniem jest tylko alergia na mleko krowie. Przed zakupem warto spróbować czy krówki nie są twarde i zbyt ciągnące.

 

Cukierki do przedszkola - krówki personalizowane

Personalizowane krówki to świetny pomysł jako cukierki do przedszkola i na urodzinowe przyjście. Przyciągają uwagę swoim niepowtarzalnym wyglądem. Goście będą zaskoczeni. Osoba zamawiająca może dowolnie wybrać grafikę na papierku lub zlecić jej wykonanie grafikom sklepu. Można pokusić się również o zdjęcie dziecka na papierku cukierka. W sklepzkrowkami.pl tworzone są właśnie takie urodzinowe krówki. To tam zamówiłam naszą porcję cukierków na urodziny Mateusza i Weroniki. Plusem było to, że nie byłam uzależniona od tekstu na papierku, mogłam dowolnie wybrać napis, dostosować kolorystykę do swoich wymagań. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy ktoś planuje przyjęcie urodzinowe z określonym motywem czy w danej kolorystyce.

cukierki do przedszkola
Krówki ze sklepzkrowkami.pl


Krówki ze sklepzkrowkami.pl wykonane są z prawdziwego mleka w manufakturze, według tradycyjnej receptury. Pakowane są ręcznie, przez co każda krówka wygląda bardzo starannie. Takie cukierki w przedszkolu robią furorę wśród dzieci, bo są inne niż te z tradycyjnego sklepu. Są idealne miękkie i bardzo, bardzo smaczne. Szybko znikają z dziecięcych rączek.


Pamiętajcie również o czasie realizacji zamówienia, który wynosi do 14 dni. Krówki robione są na zamówienie, można więc być pewnym, że zawsze będą dostarczone świeżutkie i nie przeleżały kilku dobrych tygodni w jakimś magazynie sklepu. Jeśli nie jesteście do końca przekonani czy to dobry pomysł możecie zamówić darmową próbkę cukierków.