Jaki prezent na chrzest wybrać?


Zaproszenie na chrzest z reguły wiąże się z koniecznością podarowania, jakiegoś prezentu. Możliwości jest bardzo wiele i dlatego większość z nas szuka pomysłu na prezent na chrzest w Internecie. Postanowiłam stworzyć krótki poradnik prezentowy, aby ułatwić Wam zadanie, jaki prezent na chrzest wybrać. A oto one!

Podział prezentów na chrzest

Zanim przejdę do konkretnych propozycji, zacznę od skategoryzowania upominków. Prezenty na chrzest możemy podzielić na prezenty typowo pamiątkowe oraz te praktyczne, które przydadzą się z codziennym życiu. Prezent praktyczny ma wiele zalet. Z pewnością nie wyląduje gdzieś zapomniany w kącie, rodzice czy dziecko będzie z niego korzystać codziennie lub prawie codziennie. Może też odciążyć budżet młodych rodziców, ograniczając ich wydatki na rzeczy, które i tak prędzej czy później by kupili. Niestety w przypadku praktycznego prezentu bardzo szybko się zapomina z jakiej okazji został on podarowany. Nie jest on kojarzony z tak szczególną okazją jak chrzciny czy inne wydarzenia. Z czasem stanie się zwykłym przedmiotem codziennego użytku. Co więcej to że my uważamy jakiś przedmiot za użyteczny i praktyczny wcale nie oznacza, że tak będą o nim myśleli również rodzice ochrzczonego dziecka. Przed jego zakupem warto to skonsultować z rodzicami maluszka.

Dlatego drugą możliwością jest zakup prezentu o charakterze pamiątkowym. Z reguły nie będzie on miał cech użytkowych, ale przez swój specyficzny wygląd będzie przypominał o danym wydarzeniu. Z całą pewnością będzie to przedmiot wyjątkowy, bo przecież chrzest odchodzi się tylko raz w życiu. Warto może wybrać coś naprawdę oryginalnego i niebanalnego. Poza taki prezent można łatwo spersonalizować. Pamiątka z grawerem – datą chrztu, imieniem, przypomni o tym niezwykłym dniu. 

Poniżej kilka pamiątkowych prezentów na chrzest:

1. Pamiątkowe grawerowane smoczki, grzechotki

Bogatą propozycję tego typu prezentów na sklep MyGiftDNA.pl. Prezent możemy kupić z wygrawerowaną datą chrztu. Przedmioty są srebrne bądź posrebrzane, więc możemy być pewni, że lepiej zniosą upływ czasu. Poniżej grzechotka i smoczek właśnie z tego sklepu.


2. Medaliki, zawieszki

Tutaj też możemy wygrawerować datę chrztu. Taki prezent to przepiękna pamiątka na długie lata. Na zdjęciu srebrny medalik ze strony MyGiftDNA.pl.


3. Odcisk rączki i stópki

Taki prezent nie musi być głównym podarunkiem, możemy kupić to jako dodatek, drobny gest. Może się wydawać, że to niepotrzebny gadżet, ale uwierzcie mi, że po czasie doceni się niezwykłe zalety tej pamiątki. Można nieźle się wzruszyć patrząc na odlew małej kiedyś stopki i rączki dziecka. Na zdjęciu zestaw do odcisku dłoni.

 

4. Bodziaki

To taki mały kompromis między chęcią kupienia czegoś praktycznego, a zarazem oryginalnego i niebanalnego. Możemy wybrać własną dedykację czy spersonalizować napis. My wybraliśmy ten z napisem „Weź się przytul”… Prawda że słodki? A do tego wykonany z miękkiej bawełny z wygodnymi napami do zapinania. 

 

5. Pamiątkowy album

Album to zawsze świetny prezent. Zwłaszcza że można umieścić w nim nie tylko zdjęcia ze chrztu, ale również te z innego okresu np. pierwszych miesięcy życia. Po za tym zachęca do regularnego wywoływania zdjęć. Bardzo często wiele osób popełnia ten błąd, że zapomina o tych zdjęciach na swoich telefonie czy aparacie, do tego stopnia, że potem te fotografie przepadają. 


Dużo inspiracji na tradycyjny, pamiątkowy prezenty na chrzciny znajdziecie na stronie MyGiftDNA.pl.