Bolek i Lolek na szlaku polskich kultur, Ach, jak cudowna jest Panama


Mój syn mimo młodego wieku ma już wyrobiony gust czytelniczy. Śmiało więc mogę polecić Wam te książki, które będą idealne dla dzieci w jego wieku. Z czasem zmieniają się potrzeby dziecka, dlatego książki, które zawierają mało treści, a dużo ilustracji schodzą już powoli na drugi plan. Teraz zaczyna liczyć się również fabuła i różnorodne słownictwo, które ma pomóc dziecku rozwijać jego zasób słów. Poniżej trzy propozycje takich właśnie książek.Bolek i Lolek na szlaku polskich kultur

Książka spodoba się zarówno małym, jak i dużym miłośnikom przygód dwóch braci Bolka i Lolka. Stanowi przedłużenie klasycznej adaptacji filmowej, wprowadzając nas w fascynujący i barwny świat. Tym razem Bolek i Lolek za sprawą niezwykłej mapy wyruszą w podróż po całej Polsce w poszukiwaniu niespotykanych skarbów. Razem z nimi dowiemy się co to takiego haft kujawski, jak się robi pisanki pokryte woskiem oraz co to takiego siwaki. Publikacja ma wartość edukacyjną, dziecko może dowiedzieć się z niej sporo ciekawych informacji. Całość uzupełniona jest niebanalnymi ilustracjami, które z pewnością zaciekawią czterolatka i nie tylko.
Ach, jak cudowna jest Panama Janosch

To ciekawa literatura dla dzieci i młodzieży. Książka niezwykle urzekająca, z głębokim przesłaniem. Opowiada o przyjaźni, która pokona wszystko. Dobrze mieć przecież kogoś na kogo można liczyć. Bohaterami są Miś i Tygrysek, którzy mieszkają w małej chatce z kominkiem w dolinie nad rzeczką. Ich życie każdego dnia wygląda bardzo podobnie. Miś chodził z wędką na ryby, a Tygrysek do lasu zbierać grzyby. Wszystko zmienia się, gdy miś znajduje tajemniczą skrzynkę z napisem Panama. O tego dnia nic już nie będzie takie samo. Dwaj przyjaciele wyruszą w niezwykłą przygodę w poszukiwaniu kraju swoich marzeń. Książka bogato ilustrowana, z dostosowaną do wieku odpowiednią ilością tekstu.
Panama Janosch

Ta książka to zbiór najpiękniejszych opowieści o przygodach Misia i Tygryska. Znajdziemy w niej m.in. historię jak bohaterowie wyruszyli w podróż w poszukiwaniu Panamy, jak postanowili razem szukać skarbu czy wynaleźli pocztę, pocztę lotniczą oraz telefon. Książka została wydana w wygodnym małym formacie w twardej oprawie. Z pewnością spodoba się każdemu dziecku ze względu na dużą ilość ilustracji i bogatą treść. Osobiście nie wyobrażam sobie, by mogło ją zabraknąć w naszej biblioteczce.