Jak dobrać rozświetlacz do odcienia skóry?


Rozświetlacz to wyjątkowy kosmetyk. Sprawia, że cera wygląda promiennie, świeżo i młodo. Poza tym to ważny element w konturowaniu twarzy. Wspaniale uwypukla oraz podkreśla wybrane przez nas miejsca. Można nim uwidocznić policzki, łuk brwiowy, czoło, nos czy brodę. Lecz, aby efekt naprawdę zachwycał, musimy dobrać odpowiedni odcień kosmetyku. Jak to zrobić i czym się kierować? Podpowiadamy! 

Jak dopasować rozświetlacz na twarz dla chłodnej skóry?

Kobiety o jasnej skórze z różowymi lub niebieskawymi tonami oraz popielatych, platynowych czy jasnobrązowych włosach reprezentują chłodny typ urody. Ponadto do tej grupy zaliczają się panie o porcelanowej skórze i ciemnych włosach, jak również te z oliwkową karnacją. Chłodny koloryt cery najlepiej wypada w srebrze, zimnych różach oraz subtelnych odcieniach fioletu. Należy pamiętać, aby przy bardzo jasnej skórze dobierać kosmetyki, które jej nie przyciemniają. W rozświetlaniu chodzi o nadanie cerze blasku, a nie barwy - od tego mamy róż oraz bronzer. Przykład takiego produktu? Rozświetlacz Wonder Highliter od Paese w płynie w odcieniu OPAL.

Jaki rozświetlacz na twarz dla cery ciepłej sprawdzi się najlepiej?

Posiadaczki jasnej cery ze skłonnością do rumienienia się i opalającej się na złoto to przedstawicielki ciepłego typu urody. Zwykle mają one beżowe lub rudawe włosy. Takie kobiety najpiękniej wyglądają w odcieniach brzoskwini oraz złota. Jak widać, „temperaturę” rozświetlacza, dobieramy do cery. Wiemy jednak, że określenie odcienia skóry nie zawsze okazuje się prostym zadaniem. Mając wątpliwości w tej kwestii, warto postawić na uniwersalne barwy. Kość słoniowa czy szampańskie odcienie pasują każdemu. Podpowiadamy, że dokładnie taki jest rozświetlacz Wonder Highliter w kamieniu.

Co ciekawe, niektóre kobiety mają neutralny kolor skóry - wśród Polek to dość częste. W takim wypadku pozwalamy sobie na dowolny rozświetlacz do twarzy. Kolor kosmetyku można także dopasować do tonacji, w której wykonano makijaż.

Rozświetlacz na twarz - poszukujemy odpowiedniej formuły

Na rynku znajdziemy obecnie rozświetlacz na twarz w dowolnej formie - w kamieniu, sztyfcie czy w płynie. To, na który się zdecydujemy, zależy wyłącznie od naszych preferencji. Osobom początkującym zwykle dobrze pracuje się z kosmetykami w pudrze. Choć zapewniamy, że opanowanie aplikacji pozostałych kosmetyków to jedynie kwestia wprawy. Co ciekawe rozświetlacz Wonder Highliter Paese występuje w każdej z wymienionych formuł.

Kolejna rzecz, o której trzeba pomyśleć, kupując rozświetlacz na twarz to typ blasku, na którym nam zależy. Duże drobinki wspaniale spisują się w wieczorowym wydaniu. Z kolei kosmetyki z subtelnym połyskiem, dające efekt tafli to świetny wybór na co dzień. To, jak dany rozświetlacz się prezentuje, w dużej mierze zależy również od tego, ile go nałożymy. Kosmetyki zazwyczaj pozwalają na dowolne stopniowanie blasku.

Dowolny efekt połysku oraz idealne dopasowanie do odcienia skóry uzyskamy z produktami Paese. Rozświetlacz Wonder Highliter dostępny jest w wielu, pięknych wydaniach!