Pepe idzie do dentysty, Pepe ma rodzeństwo


Warto w swojej biblioteczce mieć takie książki dla dzieci, które pozwolą im zrozumieć nowe emocje i to niekonieczne te pozytywne, ale również trudne do zaakceptowania. Maluszki z racji swojego wieku nie potrafią poradzić sobie ze smutkiem, radością czy złością. Dużym problemem jest też strach przed nowym wydarzeniami. Pepe autorstwa Annakarin Garhamn to seria książeczek, które pomagają dziecku zmierzyć się z zupełnie nowymi sytuacjami. Jestem pewna, że gdy tylko poznacie jedną z publikacji, będziecie chcieli mieć cała serię. 
 


Pepe idzie do dentysty

Mój syn jest już co prawda po pierwszej wizycie u dentysty, ale z zapartym tchem śledził przygody głównego bohatera. Pepe razem z mamą idą na umówioną wizytę. Przed ten dokładnie myją zęby i mama tłumaczy Pepe co specjalista zrobi. Ma policzyć żeby i zobaczyć, czy bakterie nie zrobiły w którymś z nich dziury. Chłopczyk zabiera ze sobą swoją maskotkę Króliczka, dzięki temu wizyta przebiega w przyjemniejszej atmosferze. Autorka dokładnie opisuje przebieg spotkania, aż od rejestracji, czekanie w poczekalni i samą wizytę. Czy Pepe będzie zadowolony? Jak przebiegnie cała wizyta? 
 Pepe idzie do dentysty to bardzo wartościowa książeczka. Nie tylko poruszana jest kwestia strachu przed pierwszą wizytą, ale również czytelnicy poznają wiele istotnych kwestii np. jak wygląda fotel dentystyczny czy podstawowe przyrządy. Dowiadujemy się też, jak powinno się prawidłowo myć zęby. Na końcu znajduje się dyplom za mycie zębów z miejscem na imię i nazwisko dziecka.
 

Pepe ma rodzeństwo

Przyjście na świat kolejnego dziecka sprawia, że rodzina musi na nowo nauczyć się funkcjonować w trochę innej rzeczywistości. Jest to największe wyzwanie zwłaszcza gdy obecne jest już w rodzinie dziecko. Maluszek musi odnaleźć się w często nie łatwej roli: starszego brata lub starszej siostry. Dużym problemem jest konieczność dzielenia bliskością i uwagą rodziców. Dziecko musi zrozumieć, że noworodek będzie angażował dorosłych.

Nasz bohater dowiaduje się o tym, ze będzie miał rodzeństwo w dość nie typowy sposób. Gdy chce się przytulić do mamy, coś zacznie stawać mu na drodze. To będzie brzuch i Pepe będzie się zastanawiać, czy mama nie zjadła zbyt dużo tortu. Mama wyjaśnia mu, że będzie miał rodzeństwo, brata lub siostrę, która mieszka w brzuchu mamy. Czy Pepe będzie jednak z tego zadowolony? Jak poradzi sobie z nowym wyzwanie – rolą starszego brata? 
  
Publikacja przedstawia poszczególne etapy pojawienia się nowego członka rodziny. Pepe uczestniczy w przygotowaniach, obecny jest w czasie oczekiwania. Braciszek będzie bardzo malutki, ale mimo to Pepe z radością będzie pokazywał mu gdzie będą mieszkał i w co się razem będą bawili. Książeczka napisana jest bardzo przystępnym językiem, pełna kolorowych, szczegółowych ilustracji. Moje dzieci od razu pokochały całą serię. Publikacje nie tylko bawią, ale również uczą, zachęcając do rozmowy na temat trudnych i nowych sytuacji.