Pielęgnacja ciała podczas kąpieli

Pielęgnacja ciała zaczyna się już w trakcie kąpieli. Szczególnie jeśli stosujemy zasadę „zapobiegać, a nie leczyć”. Zbyt agresywne mycie i zbyt mocne detergenty używane do kąpieli to pierwszy błąd, jaki popełnia większość osób, które chciałyby dbać o swoją skórę. Dowiedz się, jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja ciała podczas kąpieli. 

Pielęgnacja krok po kroku

Prawidłowa pielęgnacja skóry powinna opierać się na naturalnych produktach, które mają dobre, krótkie składy, w większości są hipoalergiczne, nie zawierają konserwantów i bazują na delikatnych substancjach, których zadaniem jest nieuszkadzanie bariery hydrolipidowej skóry. Naturalne kosmetyki do kąpieli ciała możesz wybierać spośród najróżniejszych formuł – żeli, płynów, pianek i olejków. Szczególnie ciekawą formą kosmetyków do mycia są olejki, które bardzo dobrze sprawdzą się w przypadku skór suchych lub atopowych. Jeśli kąpiesz się w wannie, a nie pod prysznicem, zwróć szczególną uwagę na naturalne sole do kąpieli, które dodatkowo odżywią skórę i uprzyjemnią codziennie rytuały pielęgnacyjne.

Odpowiedni balsam do ciała

Po myciu nie zapominaj o kolejnym kroku prawidłowej pielęgnacji skóry całego ciała, czyli o balsamowaniu, które gwarantuje odpowiedni poziom nawilżenia naskórka. Może także przyczyniać się do redukcji cellulitu, przebarwień i innych drobnych mankamentów skórnych. W asortymencie marki Unique Cosmetics, która posiada bardzo szeroką ofertę balsamów i masek do ciała, z pewnością znajdziesz odpowiedni dla siebie produkt. Balsam możesz nakładać na skórę codziennie lub co kilka dni – zależnie od swoich potrzeb. Maskę warto zrobić raz na tydzień po uprzednim wykonaniu peelingu i dokładnym oczyszczeniu ciała. Pozwoli to lepiej się wchłonąć substancjom odżywczym z maski w głąb skóry.

Naturalny krem do rąk i stóp

Ostatnim etapem pielęgnacji ciała po kąpieli jest zwrócenie szczególnej uwagi na stan skóry na rękach i stopach. Dłonie są szczególnie narażone na przesuszenie, ponieważ nieustannie są wystawione na działanie czynników atmosferycznych oraz detergentów myjących i dezynfekujących.

Z kolei na stopach nie mamy gruczołów łojowych, zatem bardzo łatwo o nadmierne rogowacenie skóry w tym miejscu. Żeby odpowiednio zadbać o skórę, wybierz dobry, naturalny krem do rąk i stóp, który w odpowiedni sposób zadba o newralgiczne miejsca, nawilżając je.

Kosmetyki od Unique Cosmetics

Niezależnie od tego czy poszukujesz maski, peelingu, balsamu, kremu czy kosmetyku myjącego znajdziesz go w ofercie sklepu internetowego Unique Cosmetics. Marka oferuje bardzo szeroki wybór ciekawych kosmetyków o oryginalnych formułach i doskonałych naturalnych składach. Markę wyróżnia możliwość zakupu nawet trudnodostępnych kosmetyków, pochodzących z różnych części świata. Wśród nich można wymienić japońskie olejki do ciała i kąpieli lub kosmetyki z dodatkiem błota z Morza Martwego.

Dzięki Unique Cosmetics możesz wypróbować kosmetyki, które zazwyczaj nie są dostępne w sklepach stacjonarnych. Oprócz kosmetyków, marka Unique oferuje także świece zapachowe i do masażu, suplementy diety oraz zdrowe przysmaki z różnych zakątków świata.

 * materiał  sponsorowany