Wosk sojowy do świec od Ecoflores

wosk sojowy do świec

Świece ozdobne nie tylko są świetną dekoracją nadającą wnętrzu wyjątkowego klimatu, ale również ich zapach pozytywnie oddziałuje na nasze samopoczucie. Z powodzeniem można je wykonać samodzielnie, wykorzystując naturalne, przyjazne dla zdrowia składniki. To świetny pomysł na odstresowanie się po ciężkim dniu. Podstawą jest jednak odpowiedni wosk do świec np. taki jak wosk sojowy od Ecoflores. Bez niego nie otrzymamy fajnego efektu, na którym przecież nam tak bardzo zależy. 
 

Dlaczego warto wybrać naturalny wosk do świec?

Wielu z was słyszało już z pewnością o szkodliwości świec parafinowych. Takich świeczek w sklepach jest całe mnóstwo. Kuszą nas wyszukanym kształtem, niską ceną i niespotykanym zapachem. Niestety nie są one bezpieczne dla naszego zdrowia. Parafinę otrzymuje się z ropy naftowej lub smoły węgla brunatnego, dlatego też podczas wypalania świecy uwalniane są do powietrza liczne toksyczne związki m.in. toluen czy benzen. Toluen może powodować zawroty i bóle głowy, natomiast sam benzen jest po prostu rakotwórczy. Do tego dochodzą sztuczne środki zapachowe i sam materiał, z jakiego wykonany jest knot.

Jeśli zależy nam na naszym zdrowiu, warto dokładnie czytać skład lub po prostu samemu wykonać świece ozdobne. Wykonanie świeczki w warunkach domowych wcale nie jest takie trudne. Bez problemu możemy kupić wosk do świec, który jest dedykowany osobom pragnącym samodzielnie wykonać świecę. Co więcej, dostępne są całe gotowe zestawy do produkcji świec i firmy instruktażowe. Należy jednak zwrócić uwagę na to, jaki wosk będziemy używać.
 

 

Wosk sojowy od Ecoflores

Z mojej strony mogę polecić Wam wosk sojowy od Ecoflores. Z wosku sojowego Ecoflores można wykonać domowe świece dekoracyjne, które są w 100% naturalne i przyjazne środowisku. Wosk sojowy Ecoflores jak sama nazwa wskazuje, powstaje z ziaren soi. To naturalny, bezpieczny składnik. Wosk sojowy dodatkowo jest tańszy do wosku pszczelego i może być wykorzystywany jako jego alternatywa. Dostępne są różne opakowania: 500 g, 1kg, 2 kg, 5kg czy nawet 10 kg. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Wosk sojowy od Ecoflores z powodzeniem można wykorzystywać do produkcji sojowych świec DIY zalewanych w słoiczkach, jak i tworzenia aromatycznych świec do masażu.

Warto jednak pamiętać, że jeśli decydujemy się na wosk sojowy, nie jest zalecane przegrzewanie wosku. Może to bowiem prowadzić do utraty najlepszych właściwości fizyko- chemicznych produktu. Dodatkowo nadmierne podgrzanie powoduje potem pękaniu wosku w gotowej świecy. Mogą też powstać nieestetyczne przebarwienia. Takie zmiany co prawda nie wpływają na jakość świecy, jej skuteczność będzie taka sama, ale z pewnością nie będzie to wyglądało ładnie.

To nie jest tak naprawdę żadna wada czy mankament wosku sojowego. Podobne są zalecenia przy produkcji świec z wosku pszczelego. Jeśli wszystko wykonanym według zaleceń, zastygnięta świeca sojowa będzie idealnie gładka i delikatna, dzięki czemu nie będziemy musieli dodawać już innych substancji. Na naturalnej świecy z wosku sojowego tworzy się również ciekawy efekt szronu. Podczas produkcji świecy, można dodawać barwniki i zapachy przeznaczone do świec parafinowych. Nie mówiąc już o dodatkowych elementach jak: kolory piasek, płatki róż czy muszelki. Dzięki temu otrzymamy ciekawe efekty dekoracyjne i zapachowe. Tworząc świece do masażu dodajemy natomiast olejki eteryczne lub kompozycje zapachowe o przeznaczeniu kosmetycznym. Wszystkie produkty dostępne są w sklepie ecofores.eu. 

* materiał zewnętrzny