Kuracja kolagenowa dla kobiet


Wraz z wiekiem skóra zmienia swoją strukturę, staje się bardziej wiotka i powstają zmarszczki. Naturalnie obniża się też poziom produkcji kolagenu. Jeśli zależy nam na opóźnieniu procesów starzenia i zachowaniu na dłużej jędrności oraz elastyczności skóry, warto jak najwcześniej rozważyć podjęcie kuracji kolagenowej. Dzięki niej można dbać całościowo o włosy, skórę i paznokcie bez konieczności regularnych wizyt w salonach kosmetycznych. 

Rola kolagenu w organizmie

Kolagen jest białkiem budulcowym tkanki łącznej. Odpowiada m.in. za kondycje skóry oraz jej regenerację. To od niego zależna jest jędrność czy elastyczność skóry. Jego niedobór w organizmie przekłada się na wygląd zewnętrzny. Widocznym efektem zbyt małej ilości kolagenu są zmarszczki, pojawienie się obwisłych fałd skóry czy rozstępy. Produkcja kolagenu bardzo często jest zaburzona u osób, które się odchudzają. Szybkie odchudzanie przy zbyt małej zawartości kolagenu w organizmie może prowadzić do nagłej zmiany elastyczności skóry. Osoby po takim odchudzaniu skarżą się na poważne problemy skórne. Skóra staje się obwisła i pojawiają się liczne zmarszczki, które w tym przypadku nie mają związku z wiekiem. Łamliwość czy nadmierna kruchość włosów również jest konsekwencją braku niewystarczającej ilości kolagenu w organizmie. Niestety niewiele osób o tym pamięta, że kolagen spaja komórki włosów. Do problemu nadmiernego wypadania włosów należy podejść również od tej strony.

Jak uzupełnić niedobór kolagenu?

Warto wspierać produkcję kolagenu zarówno poprzez działanie zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Pomocne będą odpowiednio dobrane kosmetyki nawilżające i natłuszczające zawierające w swoim składzie proteiny, różnego rodzaju masaże czy peelingu. Podstawą powinna być jednak odpowiednia dieta, która będzie pobudzać produkcję kolagenu. Naturalny kolagen obecny jest wielu produktach spożywczych tj. galaretki czy zupy gotowane na kościach. Niestety dieta większości osób jest uboga w takie produkty, do tego dochodzi różna przyswajalność kolagenu przez organizm. Lepszym sposobem na zapewnienie właściwej podaży kolagenu jest kuracja kolagenowa. Mogą z niej korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Polecany jest kolagen do picia. Kolagen w formie pitnej podczas trawienia ulega rozbiciu na aminokwasy, które docierają do komórek wraz z innymi składnikami odżywczymi. Co z kolei zapewnia naturalne ujędrnienia skóry oraz ograniczenie procesów starzenia. Zmarszczki pojawiają się wolniej. To wszystko przekłada się na lepszy stan włosów, skóry i paznokci. Sypka formuła kolagenu pozwala na łatwe zastosowanie go w codziennej diecie. Kolagen może być stosowany jako dodatek do wody, różnego rodzaju koktajli, soków czy też jogurtów. Chcąc zwiększyć działanie kolagenu, poleca się, aby jednocześnie spożywać produkty o dużej zawartości witaminy C. Najlepiej, aby była to naturalna witamina C. Kolagen sam w sobie nie posiada smaku, więc nie musimy się obawiać, że negatywnie wpłynie na nasze odczucia smakowe podczas jedzenia czy picia. Efekty kuracji widoczne są podczas regularnego stosowania kolagenu. Musimy pamiętać, że wymiana kolagenu w całym organizmie jest jednak procesem długotrwałym i należy uzbroić się w cierpliwość.