Kolagen i kwas hialuronowy w trosce o piękną skóręWraz z upływem czasu zachodzą nieodwracalne zmiany w strukturze naskórka. Powstają zmarszczki i skóra staje się mniej elastyczna. Każda kobieta szuka skutecznych sposobów na opóźnienie procesów starzenia oraz zachowania na dłużej pięknego i młodego wyglądu. Odpowiedzią może być kuracja kolagenowa połączona z kwasem hialuronowym. Dzięki niej można kompleksowo zadbać skórę, włosy, stawy czy paznokcie i to bez konieczności kosztownych wizyt w salonach odnowy biologicznej. Sprawdźmy, jak z suplementami UNS uzupełnić niedoboru kolagenu i kwasu hialuronowego.

Kolagen morski – elastyczność i młodość skóry na dłużej

Kolagen jest białkiem obecnym i produkowanym w każdym ludzkim organizmie. Pełni różnorodne funkcje. Odpowiada za utrzymanie elastyczności naskórka oraz zachowanie jego jędrności. Niedobór kolagenu skutkuje pojawieniem się zmarszczek, nieestetycznych rozstępów czy zwisających fałd skóry. Zbyt mała ilość kolagenu to nie tylko skutek wieku. Nawet młode Panie mogą brykać się z tym problemem. Intensywne odchudzanie może przyczynić się do zaburzenia produkcji naturalnego kolagenu w organizmie. Osoby w trakcie i po odchudzaniu skarżą się wówczas na słabą elastyczność skóry. Bardziej zaczynają być widoczne zmarszczki czy zwisające fałdki na brzuchu, czy w okolicach twarzy. Symptomem niedoboru tego białka jest również nadmierna kruchość włosów i paznokci. Niestety mało kto wypadanie włosów wiąże z niedoborem kolagenu. To jest duży błąd, bo kolagen odpowiedzialny jest również za spajanie komórek utrzymujących włosy.

Kwas hialuronowy – regeneracja dla zmęczonej skóry

Brak właściwej elastyczności naskórka to nie tylko brak wystarczającej ilości kolagenu, to również nieodpowiedni poziom nawilżenia skóry. Nawilżanie skóry gwarantuje zachowanie całego ciała w odpowiedniej kondycji. Wzmacnia dodatkowo wszystkie funkcje ochronne oraz estetyczne naskórka. Kwas hialuronowy odpowiedzialny jest za wiązanie wody ze skórą. Dzięki temu jest ona właściwie nawilżona oraz jędrna i bardziej sprężysta. Stopień stężenia kwasu hialuronowego w organizmie decyduje o poziomie nawilżenia i elastyczności skóry. Kuracja z kwasem hialuronowym idealnie sprawdzi się jako metoda przywracająca odpowiednie nawilżenie po okresie intensywnego wysuszenia, jaki jest czas letni, wakacyjny. O poziomie kwasu decyduje również wiek. Im jesteśmy starsze, tym większe jest zapotrzebowanie naszego organizmu na ten dobroczynny składnik.Jak uzupełnić niedobór kolagenu i kwasu hialuronowego?

Produkcja kolagenu może być wsparta przez działanie zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Podstawą są odpowiednie kosmetyki czy dieta pobudzająca produkcję kolagenu. Warto również sięgnąć po kurację kolagenową czy z kwasem hialuronowym.

Chcąc suplementować kolagen morski, najlepiej sięgnąć po kolagen Naticol® z UNS Kolagen Beauty. W swoim składzie oprócz kolagenu zawiera witaminę C, biotynę oraz kwas hialuronowy. Biotyna i kwas hialuronowy również wywierają istotny wpływ na kondycję skóry, włosów i paznokci. Takie uzupełnienie niedoboru kwasu hialuronowego i kolagenu morskiego jest jeszcze skuteczniejsze i pozwala na spowolnienie zachodzących w skórze procesów starzenia. Możemy zachować piękny oraz młody wygląd na dużo dłużej. Witamina C już sama w sobie wspomaga naturalną produkcję kolagenu oraz zapobiega stresowi oksydacyjnemu wewnątrz komórek.
UNS Kwas Hialuronowy+C Anti-Age to suplement diety stanowiący połączenie kwasu hialuronowego, biotyny, witaminy C oraz kwasu pantotenowego. Taki skład zapewnia kompleksowe wsparcie dla zachowania jędrnej, zdrowej skóry oraz dobrej kondycji stawów. Dodatek witaminy C poprawia skuteczność zawartych składników aktywnych. UNS Kwas Hialuronowy+C Anti-Age może być stosowany przez wegan, gdyż nie zawiera żadnych produktów pochodzenia odzwierzęcego. Oba z suplementów mają postać kapsułek łatwych pod popicia. To, co ułatwia ich regularne przyjmowanie i pozwala na uzyskanie lepszych efektów. Opakowanie możemy zawsze zabrać ze sobą, gdy wyjeżdżam w podróż. Efekty kuracji widoczne są podczas regularnego stosowania suplementów. Musimy pamiętać, że zarówno wymiana kolagenu w całym organizmie, jak i uzupełnienie niedoboru kwasu hialuronowego jest procesem długotrwałym i wymagającym.


#materiałsponsorowany