Meble do salonu w stylu boho

 

Spotkałam się kiedyś z ciekawym określeniem, że styl boho to styl wolnych dusz. Coś w tym jest. Styl ten kojarzy się z pewną swobodą i beztroską, często nawet z latami 60. i 70., jednak jak się okazuje, jego historia sięga już XIX wieku. Można go z powodzeniem przenieść także do swojego domu, aby pomieszczenia zyskały wygodny i luźniejszy charakter. Zatem jakie meble wybrać, aby wnętrze wyglądało jak najlepiej? Podpowiadamy.

Białe meble do salonu jako motyw przewodni

Styl boho charakteryzuje się dużą dowolnością w łączeniu ze sobą kolorów i wzorów, jednak naszym zdaniem wybierając go do naszego wnętrza lepiej postawić na białe meble do salonu i jedynie krzykliwsze dodatki. Stonowana podstawa wystroju, jaką są meble, będzie stanowić idealne tło do dla dekoracji. Białe meble do salonu występują w wielu formach i kształtach. Na naszej stronie mają Państwo do wyboru wiele systemów meblowych, które zawierają ciekawe propozycje. Wielu producentów stawia na nieco bardziej nowoczesne białe meble do salonu, jednak wśród artykułów znajdują się te równie zjawiskowe bardziej tradycyjne w kształtach. Każdy wybór będzie dobry, bo białe meble do salonu, jakiekolwiek by nie były, będą się prezentować korzystnie w każdym pomieszczeniu.

Na jakie dodatki postawić?

Urządzając wnętrze w stylu boho i wybierając białe meble do salonu, zdecydowanie możemy postawić na szałowe dodatki. Styl boho jest w końcu krzykliwy, łamiący zasady aranżacji wnętrz i udowadniający, że na pierwszy rzut oka niepasujące do siebie wzory czy kolory, tak naprawdę wyglądają bardzo efektownie. W stylu boho nie ma sztywnych zasad, hamuje nas tylko wyobraźnia. Podstawa jaką stworzą białe meble do salonu daje szerokie pole do popisu. Często wybieranymi dodatkami są różnego rodzaju maty naścienne, obrazy, dziergane dodatki, a także rośliny.

Ława do jadalni – podstawa stylu boho w tym pomieszczeniu

Decydując się na połączenie salonu z pokojem do spożywania posiłków, należy pamiętać o dopasowaniu do siebie mebli, aby wnętrze było spójne. Sercem wnętrza powinna być umieszczona w centrum ława do jadalni, którą łatwo udekorujemy. Skoro mamy białe meble do salonu to ława do jadalni również może być biała, jednak coraz częściej stawia się na drewniane propozycje, nadające wnętrzu lekko rustykalnego charakteru, który idealnie wpasowuje się w styl boho.

Dzięki stylowi, w jakim urządzimy nasze wnętrze możemy łatwo wyrazić siebie i sprawić, że będziemy lepiej się czuć w naszym domu. Artystyczny nieład stylu boho to świetny wybór dla swobodnych i niezależnych dusz. Urządzając pokój gościnny w tym stylu, warto zadbać w pierwszej kolejności o meble, najlepiej białe meble do salonu, które będą stanowić podstawę całej stylizacji wnętrza. Dodatki zalecamy wybrać później, gdyż będą stanowić tylko podkreślenie elementów bazowych. Łącząc salon z pokojem do spożywania posiłków, jak często bywa w obecnych czas zarówno w większych domach jak i mniejszych mieszkaniach, warto zadbać także o ławę do jadalni, która zajmie honorowe miejsce w pomieszczeniu. Udekorowana dzierganymi serwetkami lub innymi akcesoriami pasującymi do stylu boho, będzie stanowić świetną ozdobę wnętrza.