Nowoczesne grzejniki hybrydowe – oszczędnie mimo korzystania z elektryczności


Rosnące ceny za prąd nie napawają optymizmem. Tym bardziej martwimy się o rachunki za sezon grzewczy, bo wielu z nas korzysta z ogrzewania elektrycznego. Czy można liczyć na oszczędności, ale bez utraty komfortu termicznego? Jakie produkty warto wybrać, aby ogrzewanie szło w parze z wygodą użytkowania i oszczędnościami?

Hybrydowe grzejniki elektryczne – ciepło i oszczędnie

Zapewnienie komfortu termicznego jest dla nas niezwykle ważne, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Dzięki ogrzewaniu możemy liczyć na wygodę korzystania z domowych przestrzeni, skuteczne zapobieganie zbyt wilgotnemu powietrzu oraz efektywne i szybkie suszenie garderoby. Jak jednak ogrzewać i oszczędnie, i efektywnie?

Tradycyjne systemy grzewcze coraz częściej przestają spełniać nasze oczekiwania. Mimo maksymalnego odkręcenia kurków, powietrze na różnych poziomach oferuje inną temperaturę. Przy podłodze odczuwamy chłód, a pod sufitem robi się za gorąco. Rachunki za prąd rosną, choć nasz komfort wcale tego nie odzwierciedla.

Producenci idąc z duchem czasu i uwzględniając nasze potrzeby, tworzą coraz to nowsze produkty, w tym elektryczne grzejniki hybrydowe, o których więcej można poczytać na stronie https://econovli.pl/. Jakie posiadają zalety i dlaczego warto je wybrać?

Sposób działania grzejników hybrydowych

W elektrycznych grzejnikach hybrydowych za ciepło odpowiadają dwa moduły. Jeden z nich działa na zasadzie ogrzewania konwekcyjnego, przy czym prąd pobiera tylko do uzyskania zadanej przez użytkownika temperatury, jaka ma panować w danym pomieszczeniu. Po tym czasie następuje zmiana – za równomierne i stopniowe rozprowadzanie ciepła odpowiada element grzejny, działający na zasadzie promieniowania podczerwonego.

Połączenie zalet dwóch tego rodzaju elementów grzewczych, pozwala na maksymalną efektywność przy minimalnym poborze mocy elektrycznej. W pomieszczeniach robi się ciepło, komfortowo, bez konieczności dogrzewania, jednocześnie nie trzeba się martwić o rachunki za prąd.

Tego typu grzejniki posiadają wiele dodatkowych funkcji, np. czujniki otwartego okna. Ich zasada działania polega na tym, że gdy wykryją otwarte okno, obniżają temperaturę w pomieszczeniu, aby nie dogrzewać go zbędnie. Można więc liczyć na efektywne ogrzewanie.

Estetyczny wygląd

Nowoczesne grzejniki mają jeszcze jedną zaletę – niebywałą estetykę. W dobie, kiedy to tak dużą uwagę przykładamy do wystroju wnętrza, aranżacji, w której czujemy się dobrze i bezpiecznie, wygląd stosowanych urządzeń także ma znaczenie.

Estetyka nowoczesnych grzejników hybrydowych wpisuje się w potrzeby dowolnej aranżacji. Pasują one zarówno do wystrojów klasycznych, prowansalskich, skandynawskich, industrialnych, jak i rustykalnych. Cudownie wyglądają tuż obok nietuzinkowych elementów wyposażenia dostępnych w sklepie iHome24.pl. Pod względem wystroju pozostawiają zatem nieograniczone pole do popisu – dla projektantów, aranżerów i właścicieli domowych wnętrz.

Hybrydowe grzejniki to modele, które są w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wymagających odbiorców!