Oświetlenie na 2022 rok – trendy modele

2022 rok przynosi nowe trendy oświetleniowe, ale znajduje również miejsce dla propozycji, które są nam dobrze znane. O odświeżone i nowe aranżacje będą mogli zadbać miłośnicy lamp industrialnych, bazujących na naturalnych materiałach, a także ci, którzy uwielbiają lekkość i subtelność lamp z papieru. Co jeszcze przyniesie nam nadchodzący rok? Sprawdzamy najmodniejsze propozycji z rynku oświetlenia. 

Lampy industrialne wciąż na topie

Oświetlenie industrialne, które można znaleźć w sklepie https://azzardo.com.pl/, nie wychodzi z mody. Rok 2022 pozostawia mu całkiem sporo miejsca, a nasze lofty, ale i wystroje nowoczesne, glamour czy skandynawskie, polubią się z ciekawymi propozycjami oświetleniowymi.

Wśród lamp industrialnych prym będą wiodły proste i minimalistyczne konstrukcje. Widoczne żarówki, surowe kable i linki, z których będą zwisać ażurowe lub metalowe klosze. Takie lampy oferują dużo światła, właśnie ze względu na transparentne szkło lub całkowity brak ozdobnego klosza. Można więc znaleźć dla nich miejsce w łazience, salonie lub sypialni.

Przydymione i kolorowe szkło

Wśród trendów nie zabraknie przydymionego i kolorowego szkła, czyli oświetleniowych kompozycji, które połączą niebanalność z funkcjonalnością. Barwione a zarazem przydymione szkło zaoferuje subtelną wiązkę świetlną, dzięki czemu wystroje uczyni przytulnymi, ciepłymi i przyjaznymi.

Tego typu lampy można znaleźć jako proste i minimalistyczne, bliskie najbardziej popularnym kształtom geometrycznym. Są one uniwersalne w swoim charakterze, choć nie brakuje im delikatnego efektu ozdobnego.

Eko i naturalne materiały

Miłośnicy ekologicznych rozwiązań, ci, którzy naprawdę chcą zadbać o środowisko, a produkty z recyklingu są im bliskie, znajdą idealne oświetlenie do swoich wnętrz. Przyszły rok to mocny akcent ekologiczny i lampy bazujące na naturalnych materiałach.

Będą królować wiklinowe klosze o bardzo ciekawych, a nawet nietypowych kształtach. Lekkie niczym piórko i subtelne lampy papierowe, choć wymagające pod względem ich traktowania, aby nie doprowadzić do uszkodzeń, wniosą do wnętrz świeżość, romantyczność i ukojenie.

W oświetleniu nie zabraknie elementów drewnianych, które cudownie będą się komponowały z wystrojami wykorzystującymi ciekawe wyposażenie, dostępne w sklepie DomIDeko.pl.

Glam soft, czyli stonowane glamour

Wersja glam soft to wnętrza bliskie klimatom glamour, ale ujmujące zdecydowanie mniejszym przepychem i błyskotkami, co nie oznacza, że brakuje im blasku, wręcz przeciwnie! W tych aranżacjach będą się pięknie prezentować lampy biżuteryjne, ale nie przesadnie zdobione, przeładowane kryształkami i świecidełkami. Umiar to podstawa, by dobrze się czuć w tak wyjątkowym wnętrzu.

To tylko część z propozycji na przyszły rok. Do tego wystarczy dołożyć mleczne kule, które przypominają perły, uwielbiane lampy podłogowe w rozmaitych wydaniach, kinkiety, ale w nietypowych konstrukcjach, a nadto oświetlenie w wersji XXL! Wybór będzie tak duży, że każdy znajdzie coś do swojego wnętrza i stworzy w nim trendy kompozycję.