Cyferki do druku

W dzisiejszym poście znajdziecie cyferki do druku idealne zarówno do nauki liczb przez zabawę jak i innych celów. Cyferki można wydrukować pojedynczo, jak i wspólnie na jednym arkuszu. Przygotowałam dla Was szablony cyfr, które zawierają również same kontury. Można je z łatwością wyciąć po kreskach. 
 
Takie cyfry idealnie nadają się do nauki liczb dzieci w wieku przedszkolnym. Taką wydrukowaną na kartce cyferkę można dowolnie ozdabiać czy to plasteliną, czy to kolorowymi kredkami, flamastrami. Maluszek w ten sposób utrwali sobie kształt poszczególnej liczby. Dużo łatwiej zapamięta również jej nazwę. Do druku znajdziecie cyfry 1, 2, 3, 4, 5 ,6 7, 8, 9, 10 oraz zero oraz te powyżej 10 czyli 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 i 20. Po wycięciu liczb można je również łączyć w większe cyfry. 
 

Szablony cyferek

Poniżej znajdziecie mojego autorstwa kart - szablony cyfr. Nie posiadają one wypełnienia, więc można je w środku kreatywnie ozdobić. Taka forma aktywizacji dziecka na pewno będzie świetną zabawą na długie godziny.