Pomysły na walentynki w domu

 
Walentynki jak co roku stawiają przed zakochanymi duże wyzwania. Jak zorganizować ten dzień, aby był wyjątkowy, na długo zapadł w pamięci i jednocześnie był wyrazem uczuć, jakimi darzymy ukochaną nam osobę? Możliwości jest bardzo dużo. Poniżej najciekawsze pomysły na walentynki w domu. Podpowiadamy, co warto przygotować. 
 
Walentynki to doskonały pretekst do zatrzymania się, choć na chwilę i skupienia się na potrzebach ukochanego czy ukochanej. 14 lutego większość atrakcyjnych miejsc – kino, teatr czy restauracje jest dość mocno oblegana. Jeśli nie lubimy tłumów i wolimy ten czas przeżyć bardziej kameralnie tylko we dwoje, dobrym pomysłem jest zorganizowanie walentynek w domu. Must have to romantyczna kolacja. Możemy wspólnie obejrzeć romantyczny film czy przygotować kąpiel dla ukochanej w wannie pełnej piany. Ważny jest nastrój, jaki stworzymy. Dobre jedzenie, romantyczna muzyka to gwarancja udanego spotkania.

Romantyczny nastrój – sposób na niezwykłe walentynki

Zanim zabierzemy się za planowanie romantycznej kolacji, warto pomyśleć o drobiazgach, które mogą okazać się pomocne w stworzeniu właściwego nastroju. Czasem wystarczy tak niewiele, by wprowadzić odpowiednią atmosferę. Eleganckie świece, świeże kwiaty czy inspirujący zapach potrafią zdziałać cudza. Nie można zapomnieć również o nastrojowej muzyce. Pamiętaj o odpowiednio nakrytym stole, warto wyjąć ulubioną zastawę, kupić ozdobne serwetki z motywem walentynkowym. Konieczne są również eleganckie kieliszki do wina lub szampana, które sprawią, że kolacja stanie się jeszcze bardziej odświętna.

Kolacja na walentynki – co przygotować?

Na wieczorną kolację walentynkową warto przygotować potrawy lekkie i wyjątkowe. Jeśli decydujemy się na samodzielnie przygotowanie kolacji, muszą być też proste, bo nikt przecież nie chce spędzić całego dnia w kuchni. Podstawą mogą być dania z makaronu. Włoska kuchnia, nie koniecznie pizza, idealnie wpisuje się w romantyczny nastrój. Koniecznie warto pamiętać o pysznym deserze, który będzie swoistą wisienką na torcie. Tak naprawdę to, co podamy, zależne jest od upodobań i gustu bliskiej nam osoby. Na pewno doskonale wiemy, co lubi nasza Walentynka czy Walenty.