Jak wybrać pierwsze druty?


Rękodzieło cieszy się ostatnimi czasy ogromną popularnością. Chcesz nauczyć się dziergać? Oprócz odrobiny wolnego czasu i cierpliwości będziesz potrzebować odpowiednich drutów. Jakie powinny być? Jak wybrać swoje pierwsze druty do dziergania? Sprawdzamy.

Metal, plastik czy drewno?

Druty drutom nierówne. Niektóre są stworzone z drewna, a inne z metalu lub tworzywa sztucznego. Które z nich będą najlepsze na początku Twojej drogi z dzierganiem? Dla początkujących najbardziej polecane są klasyczne druty drewniane. Możesz jednak równie dobrze wybrać te wykonane z bambusa lub metalowe. Druty plastikowe nie są najlepszym rozwiązaniem dla początkujących. Należy unikać zwłaszcza modeli wykonanych z kiepskiej jakości tworzywa. Dotyczy to zarówno początkujących, jak i zaawansowanych fanów rękodzieła. Pamiętaj, że na początek wystarczy Ci jedna para drutów. Będzie ona całkowicie wystarczająca do nauki. Nie ma potrzeby wydawania większej ilości pieniędzy, niż to konieczne.

Druty proste czy z żyłką?

W sklepach z artykułami dziewiarskimi i pasmanteriach możesz znaleźć głównie dwa rodzaje drutów - proste i z żyłką. Które z nich są lepsze na początek? Druty proste są bardzo pomocne w opanowaniu podstaw dziergania. Spisują się bardzo dobrze w przypadku pierwszych prac. Nie ulega jednak wątpliwości, że druty z żyłką są dużo praktyczniejszym rozwiązaniem. Są bardzo uniwersalne i z powodzeniem mogą zastąpić nawet modele pończosznicze. Na początku żyłka może wydać Ci się nieco kłopotliwa, jednak po paru dniach na pewno dojdziesz do wprawy. Doskonałej jakości druty dopasowane do potrzeb początkujących znajdziesz na przykład w ofercie https://wooliscool.com.pl/. Warto wiedzieć, że najbardziej optymalna dla nowicjusza długość żyłki to 80 centymetrów.

Grubość drutów

Wybór grubości pierwszej pary drutów może przysporzyć sporo problemów. Jaki rozmiar jest najlepszy na początek? Oczywiście w dużej mierze jest to kwestia indywidualna. Najczęściej polecane rozmiary to 5mm, jak również 4,5mm i 4mm. Możesz zacząć jednak nawet o drutów o grubości 6mm i pracy z grubszą włóczką. Pierwsza para drutów nie powinna być w zbyt małym rozmiarze. Są one wprawdzie dobre do nauki dziewiarstwa, jednak zanim zobaczysz pierwsze efekty swojej pracy, minie sporo czasu. Może to zniechęcić wszystkich niecierpliwych, a przecież w rozwoju nowego hobby bardzo ważna jest odpowiednia motywacja. Pamiętaj, że zbyt grube druty także mogą okazać się nietrafionym pomysłem na początek, ponieważ trudno utrzymać je w rękach.