Lek na receptę do inhalacji

Przewlekła choroba oskrzelowa, czyli astma wymusza na pacjentach stałe wizyty u lekarzy, by monitorować stan zdrowia oraz otrzymywać recepty na leki do inhalacji. Regularne wizyty jednak są mocno uciążliwe, dlatego też w celu ułatwienia leczenia powstał portal e-recepta.net, który to pozwala na szybki kontakt z lekarzem i bezpieczne otrzymanie recepty. 

Lek do inhalacji przewlekłej astmy oskrzelowej

Lek, który zawiera substancje czynną, jaką jest kortykosteroid. Działa ona przeciwzapalnie, zmniejszając podrażnienia oraz obrzęki dolnych dróg oddechowych. Ogranicza to stany zaostrzeń choroby, a także łagodzi pojawiające się objawy. Lek stosuje się zarówno u osób dorosłych, jak i młodzieży i dzieci. Wspomaga leczenie przewlekłej astmy oskrzelowej w szczególności u osób niemogących stosować innych inhalatorów (proszkowych, ciśnieniowych) lub u tych, którym nie przyniosły one pożądanego efektu. Dodatkowo  wykorzystuje się również w przypadku zwalczania ciężkiego zapalenia krtani. Zaletą preparatu do inhalacji jest bez wątpienia szybki czas pierwszego działania, wynoszący nawet 3 dni, natomiast pełne spektrum możliwości przewiduje się w okolicach 4 tygodnia stosowania.

Lek dostępny szybciej dzięki e-recepcie

Choroby przewlekłe łączy ze sobą konieczność stałego odwiedzania przychodni i lekarzy w celu uzyskania recept na leki. Standardowe fizyczne uczęszczanie na wizyty wiąże się ze stratą dużej ilości czasu z powodu stania w kolejkach oraz z narażaniem się na działanie jednostek chorobowych przenoszonych przez innych ludzi. Dodatkowo papierowe recepty stwarzały zagrożenie zgubienia lub zniszczenia, a nawet złego odczytu przez farmaceutę. Z pomocą rozwiązania tych problemów przyszły e-recepty i portale, które pośredniczą w udzielaniu tego typu usług. Recepty online mają takie same skutki jak tradycyjne, lecz można je z łatwością wystawiać, a realizacja i wykupienie przepisanych lekarstw jest możliwa w każdej aptece dzięki przesyłaniu kodu na telefon lub e-mail. Warto wspomnieć, iż forma ta skutkuje szybszym i tańszym otrzymaniem pożądanego leku. Pośrednictwo pomiędzy pacjentami i lekarzami jest możliwe poprzez odpowiednie platformy, które pozwalają na konsultacje lekarskie nawet z własnego domu. Jedną z nich jest platforma e-recepta.net.

Czym jest platforma e-recepta.net?

Innowacyjna platforma, jaką jest e-recepta.net, łącząca usługi lekarskie z potrzebami pacjentów, daje dużo możliwości i udogodnień dla osób korzystających. Dla leczących przewlekłe schorzenia to ogromne ułatwienie i oszczędności. Dla astmatyków recepta online będzie możliwa do uzyskania nawet w 15 minut (maksymalnie 24 godz.). Portalowi e-recepta.net ufa każdego miesiąca kilkadziesiąt tysięcy ludzi, co sprawia, iż jest niezwykle wiarygodny. Dodatkowo oferuje konsultacje w niskiej cenie (59 zł) oraz pozwala na uzyskanie leków nawet w święta lub dni wolne od pracy. Zespół medyków i pracowników pracuje często całą dobę, by sprostać wymaganiom pacjenta. Warto dodać, że portal jest niezwykle łatwy i intuicyjny w obsłudze, zachęcając nawet osoby starsze do bezproblemowego korzystania.

 

#materiałsponsorowany