Jak powstaje pasek pleciony?

Paski już od dawna przestały być zarezerwowane tylko i wyłącznie dla męskich spodni. Okazuje się, że bardzo chętnie korzystają z nich panie, które komponują je nie tylko z jeansami. Paski dobierane są do sukienek i spódnic i potrafią skutecznie ożywić każdy, nawet najbardziej ponury look.

Jednak paski to przede wszystkim mnogość wzorów i kolorów. Wiec nie da się ukryć, że każda kobieta stoi przed niezwykle trudnym wyborem. Największą popularnością cieszą się jednak maksymalnie dziewczęce i stylowe paski plecione. Jednak jak one powstają?

Jak powstają paski plecione u producentów?

Producent pasków skórzanych doskonale wie, że modele plecione wymagają wiele pracy i przede wszystkim cierpliwości. Wykonuje się je bowiem z rzemyków skórzany. Jednak początkowym etapem procesu produkcji jest staranne dobranie i wyselekcjonowanie odpowiednich rzemyków. Muszą być one przede wszystkim w takim samym kolorze, a także w takim samym rozmiarze. Liczy się tu zarówno grubość jak i długość pojedynczych rzemyków. Tak naprawdę obecnie, producent pasków skórzanych nie musi wykonywać całej pracy w sposób ręczny. Dzięki postępowi technologicznemu i wszechobecnej cyfryzacji, całą pracę wykonują odpowiednio zaprogramowane maszyny. Niezbędne jest im jednak dostarczenie surowca, czyli wspomnianych już rzemyków. Ciekawostką z pewnością może być fakt, że lokalni rzemieślnicy dalej poświęcają czas na to, by wykonywać plecione paski ze skórzanych rzemyków ręcznie. Produkcja masowa jednak nie może sobie na to pozwolić. Z tego też powodu maszyny zaplatają pojedyncze rzemyki nadając im odpowiednią formę. Finalne wykończenie również odbywa się za pomocą maszyn. Pracownicy zwykle ograniczają swoją ingerencję do minimum. To maszyny mocują klamrę, a także dbają o odpowiednie wykończenie pasków plecionych skórzanych. Tak przygotowane produkty, gotowe są do pakowania i wysyłki do sklepów.

Jak zrobić paski plecione?

Okazuje się, że paski plecione przy odrobinie cierpliwości i zdolności manualnych, można wykonać całkowicie samodzielnie. Wobec tego jak zrobić paski plecione? Otóż potrzebne będzie:

  • kilka rzemyków- ich ilość jest uzależniona od oczekiwanej grubości paska;
  • klamra i szlufka- potrzebne do wykończenia paska;
  • nożyczki- do ewentualnego przycięcia nierównych rzemyków.

Proces zaplatania paska musi się rozpocząć od wykonania solidnego węzła- później będzie można go usunąć i ewentualnie zastąpić skórzaną nakładką. Kolejno rzemyki zaplatamy w podobny sposób jak warkocze dobierane- sposób zaplatania jednak można dopasować do swoich umiejętności i oczekiwanego efektu końcowego. Kolejnym krokiem jest przełożenie rzemyków przez klamrę paska i wplecenie ich ponownie do korpusu paska. Dzięki temu będzie można uzyskać jego estetyczne wykończenie. Na samym końcu można odciąć węzeł i wyrównać rzemyki przy pomocy ostrych nożyczek. Jeśli chcemy, możemy skleić końcówkę klejem na gorąco lub obszyć skórzaną nakładką.