Jak spakować walizkę do samolotu?

Wypoczynek za granicą wciąż jest bardzo chętnie wybierany przez polskich turystów. Zdarzają się oferty, które kosztują znacznie mniej niż urlop w polskich hotelach czy nadmorskich kurortach. Takie okazje kuszą do zwiedzenia różnych części świata. Co wcale nie oznacza, że do takiego wyjazdu nie trzeba się przygotować. Linie lotnicze przewidują limity w bagażu podręcznym, a bagaż rejestrowany podlega dodatkowym opłatom. Podpowiadamy, jak spakować walizkę do samolotu w sposób zorganizowany, a co najważniejsze efektywny.

Zrób listę potrzebnych rzeczy

Już na kilka dni przed wyjazdem, warto zrobić listę rzeczy, które spakujemy do walizki. Na pewno nie należy pakować się spontanicznie, bo może okazać się, że zapomnimy o czymś niezwykle istotnym. Koniecznie trzeba sprawdzić również listę przedmiotów, które mogą być przewożone w bagażu podręcznym. Bardzo często inne kryteria są stosowane do bagażu na lotach krótkodystansowych, a inne na długodystansowych. Chociażby na rejsach rozpoczynających się w Europie można zabrać na pokład samolotu tylko ograniczone ilości substancji płynnych np. kosmetyków, żeli czy wodę i należy je przedstawić obsłudze lotniska w trakcie kontroli bezpieczeństwa.

Dostosuj zawartość bagażu do pogody

Wybierając się za granicę, warto przed wyjazdem sprawdzić prognozę pogody i zastanowić się, w jaki sposobów będziemy wypoczywać. Jeśli planujemy piesze wędrówki i zwiedzanie, to koniecznie musimy zabrać ze sobą wygodne buty, które zapewnią komfort naszym stopom. Tylko kompleksowe podejście pozwoli nam na wybranie takiego typu ubrań i akcesoriów, które będą naprawdę niezbędne podczas pobytu.

Wykorzystaj organizery podróżne

Jeśli bagaż podręczny przekroczy dozwolony limit rozmiarowy, będzie podlegać dodatkowym kosztom. Warto więc podczas pakowania wykorzystać, jak najefektywniej dostępne miejsce w walizce. Zestaw organizerów podróżnych może nam pomóc. Organizery podróżne składają się zazwyczaj z kilku funkcjonalnych elementów w formie praktycznych saszetek. Są one przeznaczone do przewożenia i przechowywania różnego typu ubrań, bielizny, butów czy innych akcesoriów niezbędnych podczas urlopu. Bez problemu możemy w nich trzymać drobne przedmioty, takie jak ładowarka do telefonu czy słuchawki. Organizery podróżne są wielokrotnego użytku. Wykonane z trwałych materiałów są świetną inwestycją na lata. Zapinane na zamek błyskawiczny zapewniają komfort podczas użytkowania. W zależności od modelu mają wygodne uchwyty czy haki ułatwiające powieszenie ich w szafie.

Roluj ubrania podczas pakowania

Jeśli chcesz efektywnie spakować walizkę do samolotu, musisz również pamiętać o odpowiednim sposobie składania ubrań. Idealnym patentem jest rolowanie ubrań i umieszczanie ich w organizerach. Składają w kostkę i kładąc jeden na drugim, blokujesz sobie dostęp do elementu umieszczonego na samym dnie. Porolowane ubrania dzięki temu, że znajdują się obok siebie, są łatwo dostępne i lepiej widoczne. Dodatkowo mniej się gniotą niż przy tradycyjnym sposobie składania.

Opisz spakowane przedmioty

Organizery nie tylko pozwalają na oszczędzenie miejsca, ale również ułatwiają utrzymanie porządku w walizce. Dobrym patentem jest umieszczenie naklejek na organizery z nazwami rzeczy, które znajdują się wewnątrz. Dzięki takiemu patentowi pakowania będziemy wiedzieli, gdzie co mamy i unikniemy niepotrzebnego bałaganu w bagażu, który w czasie podróży może być dość denerwujący. Dodatkowo zaoszczędzimy czas na dokładne rozpakowanie się w pokoju hotelowym. Organizer z T-shirtami czy bielizną łatwo można przenieść do hotelowej szafy, czy szuflady.

Stosuj hierarchię podczas pakowania

Najbardziej potrzebne rzeczy warto umieścić na górze walizki. To prosty, ale bardzo ułatwiający życie patent podczas pakowania walizki do samolotu. Nie wszystkie przecież przedmiotu czy ubrania będą nam od razu potrzebne. Z części skorzystamy dopiero w hotelu, a z innych już na samym lotnisku. Dzięki właściwej hierarchii unikniemy niepotrzebnego przekładania poszczególnych elementów w bagażu. Oszczędzimy czas i nasze nerwy.