Laktator elektryczny – niezawodny pomocnik każdej mamy! Sprawdź dlaczego!


Wiele kobiet na etapie organizowania wyprawki dla noworodka zastanawia się, czy warto kupować laktator. Zdania co do tego są podzielone, jednak z doświadczenia wielu mam wynika, że urządzenie to jest nieocenione, nawet niemal od razu po porodzie. Zastanawiasz się, w jakich sytuacjach może Ci pomóc laktator elektryczny? Tego właśnie dowiesz się, czytając nasz dzisiejszy wpis! 

Dlaczego warto zaopatrzyć się w laktator elektryczny?

Laktator elektryczny polecany jest na samym początku przygody z macierzyństwem. Dlaczego? Wynika to przede wszystkim z faktu, że urządzenie to cechuje się prostą obsługą i całą pracę wykonuje niemal samo. Wystarczy, że umyjesz ręce, usiądziesz w wygodnym miejscu, podłączysz urządzenie do piersi – i już! W czasie odciągania mleka możesz zająć się czymś relaksującym – posłuchać muzyki czy audiobooka lub obejrzeć odcinek ulubionego serialu.

Nowoczesne laktatory elektryczne wyposażone są w dodatkowe funkcje pozwalające m.in. na regulowanie siły ssania. Sprzęty te mogą pracować w kilku trybach, co może naśladować zachowanie dziecka przy piersi, a tym samym pobudzać laktację. Warto wybrać model wyposażony w miękkie nakładki, które będą delikatnie masować skórę piersi, przynosząc im ulgę.

W jakich sytuacjach może przydać Ci się laktator elektryczny?

Wciąż nie jesteś przekonana do zakupu tego urządzenia? Już tłumaczymy, dlaczego warto go posiadać i kiedy może Ci pomóc!

Jedną z sytuacji, w której sprzęt ten może okazać się niezastąpiony, jest przedwczesny poród. Niestety, czasami trudno jest go przewidzieć i mimo dobrych prognoz, niektóre dzieci przychodzą na świat nieco za wcześnie. Wówczas laktator elektryczny będzie wspaniałym pomocnikiem, dzięki któremu maluszek dostanie nawet niewielkie ilości Twojego mleka, które są dla niego bardzo cenne.

Laktator elektryczny przyda się także bezpośrednio po porodzie, służąc do pobudzenia laktacji. Mleko nie zawsze pojawia się w ilościach wystarczających dla maluszka, a pobudzanie piersi laktatorem jest świetnym sposobem, by cały proces ruszył z pełną mocą.

Każda mama potrzebuje chwili dla siebie. Nieważne, czy planujesz wyjście z koleżankami na miasto, pobyt w SPA czy po prostu samotny spacer – warto zaopatrzyć się w odpowiednie ilości pokarmu, które ktoś inny poda maluszkowi pod Twoją nieobecność. Urządzenie, jakim jest laktator elektryczny, umożliwi Ci to i świetnie poradzi sobie z tym zadaniem. Pomoże Ci w zgromadzeniu zapasów mleka, które możesz zamrozić i wykorzystać zawsze wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba.