Jak wybrać najlepsze klocki dla niemowląt?

Nie da się ukryć, że moment w którym para oczekuje na narodziny swojego pierwszego dziecka, z pewnością jest najpiękniejszym momentem w ich życiu. Już wkrótce młodzi rodzice będą mogli wziąć swojego malucha w objęcia i spędzać z nim wspólnie czas oraz obserwować to, jak się rozwija. Niemniej jednak przygotowania do powitania w domu naszego dziecka zwykle są mocno gorączkowe i wymagające.

Rodzice doskonale wiedzą, że muszą oni dołożyć absolutnie wszelkich starań do tego, by niemowlę w domu poczuło się bezpiecznie i miało zapewnione wszystkie niezbędne gadżety i akcesoria do zabawy. Wobec tego na długo przed planowanym terminem porodu, rodzice rozpoczynają gorączkowe poszukiwania zabawek, a największy dylemat pojawia się w momencie, kiedy trzeba wybrać idealne klocki dla niemowląt. Jak więc można dokonać odpowiedniego wyboru?

Klocki wafle- czy sprawdzą się w przypadku niemowląt?

Klocki wafle zwykle są pierwszym wyborem rodziców jeśli chodzi o klocki dla niemowląt. Tak naprawdę nie powinniśmy się temu dziwić. Te płaskie i względnie miękkie zabawki świetnie sprawdzają się w przypadku takich maluchów. Przede wszystkim takie klocki mają niebagatelny wpływ na rozwój dziecka, gdyż najczęściej występują one w formie dużych puzzli, które maluch może dowolnie układać i rozkładać. Dodatkowo tego typu klocki wafle są absolutnie bezpieczne dla dziecka. Wykonane są one z miękkich i przyjemnych w dotyku materiałów, dzięki czemu nasz maluch może się nimi bawić bez obaw, że zrobi on sobie krzywdę lub nabawi się kontuzji. Warto również podkreślić fakt, że klocki wafle wyróżniają się piękną gamą kolorystyczną, a co za tym idzie rodzice mogą wybierać te, które są wyraziste i żywe, by stymulowały one zmysły naszego dziecka.

Miękkie klocki dla niemowląt- wybór idealny

Miękkie klocki dla niemowląt, które można dostać np. w sklepie elemele.com.pl, również okazują się świetnym wyborem dla niemowląt. Tego typu klocki są duże oraz posiadają miękkie wypełnienie. Najczęściej przyjmują on trójwymiarową postać, a co za tym idzie maluchy mogą wykorzystywać je w kontekście różnego rodzaju zabaw. Miękkie klocki dla dzieci zwykle są również wykonane z przyjemnego w dotyku pokrycia wierzchniego, co sprawia, że maluchy często mogą nawet traktować je jako własną maskotkę. Z pewnością tego rodzaju klocki również będą dobrym wyborem dla niemowląt.

Czy warto kupić niemowlakowi klocki drewniane?

Ostatnim rodzajem klocków, jakie sprawdzą się w przypadku niemowlaka są klocki drewniane. Faktem jest, że są one dość twarde, ale z drugiej strony przyjmują one jednocześnie dość niewielkie wymiary. Dzięki temu dziecko w dalszym ciągu może się nimi bezpiecznie i spokojnie bawić. Dodatkowo klocki drewniane są klockami naturalnymi. Drewno jest w pełni bezpiecznym surowcem i nie zawiera toksycznych substancji, które mogłyby w niekorzystny sposób wpłynąć na zdrowie i samopoczucie naszej pociechy. Klocki drewniane spełniają również świetnie swoją rolę edukacyjną więc z pewnością warto zwrócić na nie większą uwagę.

 

 

 #Materiał sponsorowany