Pościel dla dziecka - jak wybrać odpowiednią?


Spokojny, komfortowy sen to jedna z najważniejszych potrzeb dziecka. Możliwość pełnej regeneracji warunkuje prawidłowy rozwój Malucha oraz gotowość do przyswajania nowych informacji. Nic więc dziwnego, że niemowlęce produkty sypialniane to jedne z najważniejszych elementów wyposażenia wyprawki dziecka. Jak zapewnić najlepsze warunki do odpoczynku? Co powinno nas zaalarmować podczas wyboru pościeli niemowlęcej, a co skłonić do jej zakupu? Sprawdź, co radzą specjaliści od Jukki.

Przede wszystkim bezpieczeństwo – jaka pościel będzie najlepsza?

Gwarancja bezpieczeństwa oraz zapewnienie jak najlepszych warunków do rozwoju Maluszka są dla rodzica najważniejsze. W związku z tym zakup każdego elementu wyprawki dziecięcej powinien być przemyślany i kompatybilny z potrzebami dziecka. Warto tu zwrócić uwagę na fakt, że bogato zdobione, wyszywane tekstylia, mimo pięknego wyglądu nie zawsze będą najlepszym wyborem – nie tylko będą problematyczne podczas prania, ale i mogą podrażniać delikatną skórę dziecka. Jakie produkty stworzą idealny zestaw sypialniany dla Maluszka?

Materiał

Gatunek oraz jakość komponentów pościeli, to bezwzględnie najważniejszy aspekt, który powinien zwrócić uwagę rodzica. Ponieważ tkanina ma bezpośredni kontakt ze skórą niemowlęcia, powinna ona być:

  • naturalnego pochodzenia,
  • antyalergiczna,
  • przyjemna w dotyku,
  • przewiewna,
  • higroskopijna,
  • łatwa w utrzymaniu czystości.

Właśnie dlatego, w trosce o swoich Najmłodszych Klientów i spokój rodzica, producent artykułów niemowlęcych Jukki do produkcji pościeli wykorzystuje wysokogatunkową, 100% bawełnę, której właściwości w pełni pokrywają się z ww. wytycznymi. Certyfikowane, bawełniane poszewki na pościel dla dziecka od Jukki zapewnią komfortowy i spokojny sen Maluszka, gwarantując rodzicom chwilę wytchnienia. Zapoznaj się ze szczegółami produktu na Jukki.pl.


Odpowiednie wypełnienie pościeli gwarancją spokojnego wypoczynku

Wypełnienie pościeli, jej rozmiar i gramatura to kolejny aspekt warunkujący bezpieczny sen dziecka. Jukki stworzyło pościel idealną dla Twojego Szkrab niezależnie od pory roku. Lekka, antyalergiczna włóknina silikonowa, otulona delikatną mikrofibrą idealnie zatrzymuje ciepło, jednocześnie nie zaburzając cyrkulacji powietrza nie narażając dziecka na przegrzanie. Atrakcyjna cena oraz wysoka jakość wypełnienia pościelowego od Jukki spełniła oczekiwania niejednego rodzica.

Ponadto elementy tekstylne Jukki są szyte w 100% ręcznie w lokalnych, polskich szwalniach, a każdy produkt wykonany jest z najwyższą starannością i dbałością o najmniejszy szczegół. Dobierz właściwy rozmiar wypełniania, uzupełnij go poszewką od Jukki i zapewnij swojemu dziecku wygodny sen.

Wizual i utrzymanie czystości pościeli niemowlęcej

Pamiętajmy, że pościel ma być wygodna dla niemowlaka oraz rodzica. Przechowywanie, pranie, suszenie bielizny pościelowej często przysparza rodzicom sporo problemów. Aby zapobiec awarii podczas prania – najlepiej od razu wyposażyć się w dodatkowy egzemplarz. Pościel niemowlęca musi być zmieniana przynajmniej raz w tygodniu bądź gdy zajdzie taka potrzeba.

Skóra dziecka jest bardzo wrażliwa na bodźce i czynniki alergiczne, dlatego tak częsta zmiana pościeli jest bardzo istotna. Co więcej, wspomniane wcześniej ozdóbki, frędzelki i wyszywanki na pościeli to jej zbędny dodatek – pościel dla dziecka musi być wygodna i mięciutka z ukrytym zapięciem. Zmniejsza to ryzyko zadławienia się Maleństwa urwanym elementem, zadrapaniem, odparzeniem bądź podrażnieniem skóry. Pamiętaj – kupując pościel niemowlęcą, stawiaj na jakość, minimalizm i gładkie printy!

 

 

 #Materiał sponsorowany