Tablica manipulacyjna i jej zalety

Dzieci wcale nie potrzebują góry plastikowych zabawek, aby miło, mądrze i przyjemnie spędzać czas. Rodzice mają tendencję do kupowania kolejnych zabawek i dziecięcych akcesoriów, które wcale nie są potrzebne. Kiedy do tego dochodzą prezenty od dziadków i przyjaciół, można spokojnie założyć prywatną salę zabaw. Rzecz w tym, że wcale nie o to chodzi. Grające i świecące zabawki cieszą zazwyczaj krótko, bowiem dają niewiele możliwości i szybko się nudzą. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, kiedy w ręce najmłodszych wpada tablica manipulacyjna. Sensoryczna zabawka kładzie nacisk na indywidualność, samodzielne poznawanie świata i swobodną zabawę dostosowaną do wieku dziecka. Maluch spokojnie się bawi, bez obawy, że coś się urwie lub zepsuje. Pobudza swoją kreatywność i uczy się nowych umiejętności.

Dlaczego warto kupić tablice manipulacyjne?

Współcześnie dostęp do zabawek dziecięcych jest ogromny. Można kupować je w sklepach stacjonarnych lub online. Coraz częściej pojawiają się również okazje na rynku wtórnym. Problem leży zupełnie w gdzieś indziej. Rodzice często nie wiedzą, jakie zabawki będą najlepsze dla ich pociechy. Podczas zakupów warto swój wzrok skierować na tablice manipulacyjne Woobiboo. Są to edukacyjne zabawki, które rozwijają funkcje zmysłowe i motoryczne. W sposób intuicyjny łączą naukę i zabawę. Są inspiracją do swobodnego majsterkowania i poznawania świata. Małe dziecięce rączki mogą zamykać zamki, przekręcać kurki, czy naciskać rączki. Tablica manipulacyjna to stosunkowo prosta zabawka, która zapewnia radość i świetną zabawę na długie godziny. Sprawia, że dziecko prawidłowo się rozwija pod względem psychofizycznym, pobudza swoją kreatywność i utrwala podstawowe umiejętności. Wie, jak otworzyć zamek, dopasować kształty, czy odczytać godzinę na zegarze.

Jakie tablice manipulacyjne wybrać? Stojące, wiszące, a może w nietypowym kształcie?

Wybór tablic manipulacyjnych jest ogromny. Zarówno pod względem designu, użytej kolorystyki, jak również elementów edukacyjnych. Pastelowe kolory są miłe dla oka i pasują do pokoi utrzymanych w kolorystyce ecru, różu, czy niebieskich odcieni. Dla dzieci, które lubią nieco mocniejsze barwy, sprawdzą się tablice manipulacyjne z dodatkami w odcieniach granatu, zieleni lub czerwieni. Zabawki mogą przybierać różne kształty. Od robotów, przez jednorożce, dinozaury, a nawet samochody. Mogą być płaskie, idealne do powieszenia na ścianie lub stojące, które można swobodnie przestawiać z pokoju do pokoju. Tablice manipulacyjne to mądre, edukacyjne zabawki, które będą inwestycją w rozwój małego człowieka. 

 

 

 #Materiałsponsorowany